w ,

ZTE powróci na rynek USA?

Blokada ZTE w USA

Niedawno informowaliśmy o blokadzie ZTE w USA, w międzyczasie okazało się, że firma wstrzymuje praktycznie całkowicie swoja działalność i grozi jej całkowite zamknięcie. Nie można dziwić się takiemu działaniu.  Nagły brak dostępu do podzespołów z USA, będących niezbędnymi przy produkcji smartfonów nie mogły wywołać innej reakcji. Negocjacje dotyczące pozyskania nowych kontraktów z dostawcami spoza USA, realna dostawa produktów i wreszcie zaprojektowanie praktycznie nowych urządzeń to czasochłonny proces, mogący trwać nawet ponad rok. Jednak w obliczu ostatnich informacji można mówić o światełku w tunelu.

Pomoc Prezydenta USA

Dnald Trump zapowiedział swoje wsparcie firmie ZTE, które „ma przywrócić firmę do biznesu”.  Zgodnie z tweetami prezydenta podyktowane jest to ochroną przed dalszymi zwolnieniami w Chinach. To tylko częściowy powód. W rzeczywistości, jak zauważa Trump, ZTE było dużym klientem dla firm w USA, blokada handlowa okasała się ciosem przede wszystkim dla Amerykańskiej gospodarki. Zniesienie ograniczeń ZTE ma być też kartą negocjacyjną w negocjachach handlowych z Chinami.

Krytyka

Nie zabrakło jednak głosów krytyki wobec decyzji Prezydenta USA, wielu polityków zwraca uwagę na kwestie możliwego naruszenia cyberbezpieczeństwa krajowego. W dobie dużego wycieku danych z Facebooka, i oskarżenia o praktyki naruszania prywatnosci użykowników sieci, czy urządzeń pochodziacych z Chin (Huaweii został z tego powodu zablokowany w USA), ciężko dziwić się takim postawom. Oczywiście możliwe jest wypracowanie pewnych obostrzeń prawnych, które uniemożliwiłoby takie działania, tyle, że ich efektywność byłaby wątpliwa.

źródło:wccftech

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Google Duplex, asystent głosowy, który może dzwonić za Ciebie

Mapy Google z rozszerzona rzeczywistością