Przenośne komputery do VR
w ,

Zotac prezentuje przenośne komputery do VR!

W naszym kraju Zotac głównie kojarzony jest z produkcji niereferencyjnych modeli kart graficznych od Nvidii, ale produkty Chińskiego giganta na tym się nie kończą. W ostatnim czasie na Computex 2018 mogliśmy być świadkami prezentacji jednostek pod nazwą Zbox. Są to małe, pasywnie chłodzone komputery z procesorami Intela najnowszej generacji. Model pod nazwą CI660 ma zawierać I7-8550U z UHD Graphics 620. Do sprzedaży ma trafić kilka modeli w różnych wariantach.

Propozycje dla graczy

Oczywiście nie było możliwości, żeby zapomnieć o tak bardzo popularnym w dzisiejszych czasach gamingu. Oczekiwaniom graczy firma także postanowiła wyjść naprzeciw pokazując światu Zbox’y spod znaku Magnus. Sercem jednostki ma być i7-8700T w połączeniu z GTX’em 1080. “Miniaturki” skierowane do graczy będą sprzedawane w takiej samej formie jak zwykłe Zbox’y. Decydując się na zakup otrzymamy już złożoną jednostkę wraz z zainstalowanym Windowsem 10.

Zastosowania profejsonalne przenośne komputery do VR

Firma nie mogła zapomnieć też o profesjonalistach, ponieważ to do nich właśnie będą skierowane Zbox’y z dopisaną literą “Q”. Jednostki będą praktycznie identyczne z Magnusami, ale z jednym znaczącym wyjątkiem. Zamiast GTX’a w środku będziemy w stanie ujrzeć Nvidie Quadro P5000, czyli GPU stworzone dla profesjonalistów wyposażone w aż 16 GB pamięci GDDR5. No dobrze, ale co wtedy, gdy jesteśmy żywo zainteresowani zakupem jednostki Zotaca, ale chcemy jak najwyższą wydajność wydając przy tym sporą sumkę. Mek Ultra, to kolejna jednostka spod znaku Chińskiego producenta. W jej wnętrzu znajdziemy 32GB ram o taktowaniu 2666 MHz w konfiguracji 2x16GB, GTX’a 1080Ti w wersji AMP Extreme, i9-7900X wraz z pół terabajtowym dyskiem ssd na interfejsie M.2, 32GB pamięci Intel Optane i 3,5 calowym dyskiem HDD o pojemności 4TB. Cała jednostka ma być zasilana przez 1000W zasilacz z certyfikatem sprawności 80+ Gold.

Przenośne komputery do VR
Przenośne komputery do VR

Ciekawe innowacje

Ciekawym wynalazkiem jest “The Zotac VR Go packpack PC”, którego ulepszoną wersję mogliśmy oglądać na wyżej wymienionej imprezie. Odnajdziemy w nim jak wyżej i7-8700T, GTX’a 1070, 16 GB RAM w konfiguracji 2x8GB oraz 240GB dysk ssd na interfejsie M2. Niestety w porównaniu do swojego poprzednika w zestawie dostajemy ogniwa litowo jonowe 86.4 WH. Czas pracy poprzednika był datowany na mniej więcej 2 godziny, najnowsza wersja ma działać 1,5 godziny.

Napisane przez Bartosz Batkowski

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

ramgigabytergb

Gigabyte wprowadza rewolucje na rynku pamięci RAM

Intel logo 123

H310 ze wsparciem dla 8 rdzeni