Razer podbija kolejne rynki

Razer jest jedna z najpopularniejszych producentów sprzętu gamingowego. Mało kto nie rozpozna charakterystycznego zielonego loga z 3 wężami. Najbardziej znanymi produktami Razera są oczywiście klawiatury, myszy oraz słuchawki. W ostatnich latach do portfolio producenta dołączyły wydajne laptopy z serii Razer Blade. Nie jest to koniec ekspansji rynkowej. Na początku tego roku Razer przejął Nextbit odpowiedzialna za produkcję smartphonów. Stworzenie telefonu z zielonym logo było jedynie kwestią czasu.

W ostatnich dniach Razer na swojej stronie zaprezentował enigmatyczne zdjęcie reklamujące nowy, nieznany produkt z datą 1 listopada. Internet rozhuczał się od teorii próbujących odpowiedzieć czego dotyczy  zapowiedź. Głównie spekulowano o tablecie i smartphone. Dziś wiemy ze chodzi o nowy telefon.

Specyfikacja sprzętowa

W bazie GFXBench pojawił się wpis nowego urządzenia “Razer Phone“. Zgodnie z podaną specyfikacją sprzęt ma mieć ekran 5.7 cala o rozdzielczości 2560 x 1440 plkseli, czyli proporcjach 16:9. W środku znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 835 taktowany zegarem 2.4 GHz oraz grafika Ardeno 540. Dodatkowo urządzenie zostanie wyposażone w 64 GB pamieci wbudowanej. Typowo dla współczesnych smarphone nie zapomniano o aparatach. Do selfie zdecydowano sie umieścić 8mpx konstrukcję. Z kolei tylni aparat będzie miał ich 12mpx. Jak wiadomo megapixele to nie wszystko, ale ich ilość sugeruje, ze za zdjęcia może odpowiadać sensor podobny do tego z Samsunga S8. Porównanie jest jak najbardziej na miejscu, gdyż sama specyfikacja przypomina dość mocno nowego flagowca Samsunga.

Dużo, dużo pamięci

Najważniejszą różnicą, oraz języczkiem uwagi Razer Phone jest ilość pamięci RAM urządzenia. Czyli aż 7.5GB. To zawrotna liczba i pozwala zastanowić się nad sensem takiej ilości, może okazać się jednak potrzebna, szczególnie dla graczy, którym ten sprzęt jest dedykowany. Jako system operacyjny w bazie widnieje Android Razer Edition 7.1.1. Może być istotnym punktem całego urządzenia. Firma zawsze słynie z świetnego oprogramowania, dającego spore możliwości customizacji oraz intuicyjnego interface. Zastanawia brak wersji Oreo czyli Android 8.0. Może być to spowodowane nieaktualnymi informacjami w bazie Geekbench lub też Razer zmodyfikował na tyle system, że implementacja nowej wersji Andorida może okazać się zbyt czasochłonna.

Przypuszczenia

Wygląd zewnętrzny prawdopodobnie poznamy z dalszych przecieków, lub  1 listopada. Dodatkowe funkcje również pozostają zagadką. Można przypuszczać, że Razer Phone będzie posiadał zaawansowane możliwości wykorzystania danych w chmurze czy streamingu. W końcu wykupiony przez Razera Nexbit w swoim flagowcu jako centralny punkt postawił przechowywanie danych w chmurze. Prawdziwa siła sprzętu będą tkwić w dodatkowych funkcjach Razer Phone. Jeżeli poznamy nowe informacje o produkcie Razer z przyjemnością was powiadomimy.

 

źródło: GFXbench

Z miłości do gier komputerowych pokochałem hardware, lubię wiedzieć co jak działa. Od lat obserwuje rynek sprzętu PC na podstawie czego wyciągam zwykle dość sceptyczne i mało popularne wnioski. Często wnikliwie porównuję wyniki wydajności sprzętu żeby zauważyć prawidłowości, które wszyscy starają się unikać.