w ,

Xiaomi z własnymi SoC?

Xiaomi to marka smartphone, która szturmem podbija rynki światowe. Nawet w naszym kraju cieszy sie rosnącą stale popularnością. Kolejnym etapem rozwoju firmy jak się okazuje ma być stworzenie własnych chipów, co pozwoliłoby firmie odciąć się od  Qualcomm, zmaksymalizować zyski i tworzyć sprzęt bez ograniczeń z góry narzuconego SoC. Najlepszym przykładem niech będzie LG, które w tym roku w swoich flagowcach planuje umieścic zeszłoproczny model procesora Snapdragon 821. Dlaczego? LG korzysta właśnie z SoC Qualcomm, a tegoroczny Snapdragon 835 ma czasową wyłączność dla Samsunga, do czasu premiery S8, a ta będzie najwcześniej w kwietniu. Dopiero po tym czasie inni producenci dostaną dostęp do tego SoC z możliwością jego masowej produkcji. Wobec powyższego jest bardzo prawdopodobne, ze tegoroczny Samsung S8 przez większość roku ma szanse być najwydajniejszym smartphone.

W takich nastrojach nie dziwi decyzja Xiaomi o przejściu na własną produkcję SoC. Tymczasowo nazwą kodową nowego procesora jest „Pinecone” i będzie miał swoją premierę w ciągu miesiąca, zgodnie z raportami. Jest możliwe ze znajdzie się on już w Xiaomi Mi 6. Co ważne firma jest zdolna do tworzenia własnych chipów, używając jednej z własnych firm „Beijing Pinecone Electronics” Xiaomi zapłaciło ponad 10 milionów dolarów w celu uzyskania technologii ARM od Leadcore Technology Co.LTD.

Na wyniki działań Xiaomi nie będzie nam dane długo czekać, ale ciekawym jest czy próba uniezależnienia się nie skończy dodatkowymi pozwami patentowymi, z którymi Xiaomi ma spore problemy. Sytuacji nie pomaga fakt straty Hugo Barra, czy spadek na 5 pozycję sprzedaży na rynku Chińskim.

Źródło 

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

AMD RYZEN falstart

PlayStation Now pozwoli na steaming gier z PS4 na PC