w ,

Xiaomi Mi Band 4 oficjalnie zaprezentowany!

Myślę, że wiele osób czekało na dzień, w którym nowa inteligentna opaska od Xiaomi zostanie oficjalnie zaprezentowana. Przedpremierowe przecieki co do wyglądu urządzenia sprawiły, że nowe dziecko Chińczyków prezentowało się na papierze niezwykle ciekawie. Kolorowy ekran w Mi Bandzie to jednak nowość. Jednak jak mają się plotki do tego, jak wygląda i czym jest najnowsza inteligentna opaska od giganta z Chin?

Specyfikacja

Mi Band 4 posiada 0.95″ kolorowy ekran wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości 120×240 pikseli, którego przykryto odpornym na zarysowania szkłem 2.5D. Jest to krok w przód, ponieważ poprzednik miał jedynie czarno-biały wyświetlacz o przekątnej 0.78″. Nowością jednak jest bardzo precyzyjny akcelerometr, który nawet będzie potrafił określić jakie umiejętności pływackie posiadamy. Tak, jak poprzednicy, Mi Band 4 jest wodoodporny.

Najnowsze dziecko Chińczyków będzie miało wbudowany mikrofon, dzięki niemu możliwe będzie używanie asystenta głosowego Xiao Ai. Wiemy, że będą dwie wersje Mi Banda 4. Droższa, kosztująca 33$, czyli 125zł ma posiadać NFC, które niestety nie będzie obsługiwało płatności za pomocą popularnego w Polsce Google Pay. Więc po co taki bajer w europejskich wariantach opaski? Niestety, my NFC wykorzystamy najprawdopodobniej tylko po to, aby szybciej i łatwiej sparować urządzenie z telefonem. Całe szczęście na rynek trafi tańsza wersja urządzenia, kosztująca 24$, czyli 90zł, która oferuje dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

W sklepach będzie można dostać opaski w kolorze czarnym, brązowym, niebieskim, różowym oraz pomarańczowym. Na rynku ma się też pojawić edycja limitowana Mi Band’a 4 wzorowana na Avenger . W zestawie znajdziemy trzy wymienne paski w kolorze pomarańczowym, czarnym i niebieskim.

Napisane przez Marysia Magi Mielcarek

Prawie elektryk z marzeniami o zostaniu maszynistą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nadchodzi limitowany Samsung Galaxy S10+

Składany smartfon z wysuwaną kamerą od Oppo