w ,

Wydajność GTX 1660 Super oraz najnowsze informacje

Niedawno pisaliśmy już o specyfikacji nowej karty graficznej Nvidii, lecz pojawiły się bardziej szczegółowe informacje, ukazujące wydajność GTX 1660 Super.

Specyfikacja GTX 1660 Super

GPU zostanie wyposażone w 1408 rdzeni CUDA, 48 jednostek renderujących oraz 80 teksturujących. Całość ma bazować na rdzeniu TU-116-300 o taktowaniu 1785 MHz. Starsza wersja posiada kości GDDR5, w przeciwieństwie do modelu z dopiskiem „Super”, który ma mieć również 6 GB pamięci, lecz tym razem GDDR6. Zapewnią one przepustowość, aż do 14 Gb/s.

Wygląd PCB

Do zasilenia GTX 1660 Super będziemy potrzebowali jednej kostki 8-PIN PCI-E. Sam rdzeń zasilać ma 4 fazowa sekcja zasilania. Dławiki, które znalazły się w tej karcie, informują nas o tym, że jest to produkcja MSI.

Po bokach zaimplementowano 6 kostek pamięci GDDR6 Micron’a po 1 GB. Złączami standardowo są 3 porty Display-Port i jedno HDMI.

Wydajność GPU

Możemy spodziewać się wydajności między GTX 1660 a wersją z dopiskiem „Ti”. Według igor’s LAB moc najnowszego układu ma klasyfikować się na poziomie 94-96% GTX’a 1660 Ti, jednak przy niższej cenie. Na takie zagranie zielonych z pewnością ma wpływ niedaleka premiera budżetowych propozycji od AMD, czyli karty RX 5500 XT. Ma ona zadebiutować już 7 października.

Niżej przedstawię Wam wydajność najnowszej karty „zielonych”:

Patrząc na wzgląd AMD, to Nvidia musi wycenić swojego debiutanta korzystnie. Jest tak ze względu na kupujących, którzy szukają najlepszej karty w swojej cenie.

Pierwsze modele niereferencyjne

Na stronie EEC (Euroasian Economic Commission) zarejestrowano kilka kart GTX 1660 Super z niereferencyjnym układem chłodzenia. W większości są one zaprojektowane przez Gigabyte’a.

Premiera

Według redakcji Videocardz najnowszy debiutant „zielonych” ma się pojawić już w tym miesiącu, prawdopodobnie 29 października.

Źródła: wccftech.com, igorslab.media, videocardz.com

Red Dead Redemption 2 zawita 5 listopada na PC

Twitch Studio coraz bliżej wydania