w ,

Wkrótce może zabraknąć płyt z chipsetem H310

Świetna sprzedaż płyt z chipsetem H310

Blisko pół roku Intel kazał czekać potencjalnym klientom na możliwość kupna ekonomicznych płyt głównych pod ósmą generację procesorów. Nie może więc dziwić, że wraz z premierą tych płyt, wielu klientów po prostu się na nie rzuciło. Prawdopodobnie ogrom zainteresowania najtańszymi produktami zaskoczyła nawet samego producenta chipsetów – Intela, który zgodnie z doniesieniami wstrzymuje dostawy chipsetów H310

Przyczyny

Chipsety tworzone w 14nm miały wyczerpać się po ponad miesiącu ich produkcji. Wielu spekuluje, że intel ma problemu ze sprostaniem zapotrzebowaniu na swoje produkty w 14nm w ogóle. Intel utrzymuje, że nie zrezygnuje z obecnego procesu dla płyt głównych, ale plotki z rzekomo pewnych źródeł, twierdzą, że intel przenosi chipset H310 na 22nm. Prawdę pewnie poznamy dopiero przy powrocie płyt na rynek.

Czy jest się czego obawiać?

Dla nas oznacza, to że już wkrótce w polskich sklpach może zabraknąć najtańszych płyt głównych dla procesorów Intel Coffe Lake. Szacuje się, że producenci płyt otrzymają chipsety H310 najpóźniej w lipcu, a więc w sklepach można ich się spodziewać 2-3 tygodnie później. Obecnie sklepy w naszym kraju posiadają raczej spore zapasy, ale już wkrótce może się to zmienić.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nvidia jensen huang logo

Nvidia: GPP ogniem i mieczem w konkurencje.

STEAM

Steam wprowadza możliwość strumieniowania gier na Androida i iOS