w ,

Windows 10X – system wspierający dwa ekrany

Windows 10 znajduje się już u ponad 900 milinów użytkowników na całym świecie. Służy on do codziennych zadań, nauki, pracy, czy także prowadzenia firmy. Microsoft postanowił zrobić krok dalej i wypuści nowy system, czyli Windows 10X.

Windows 10X

System ten zostanie przeznaczony dla dwóch składanych ekranów i umożliwi jeszcze większe wykorzystanie ich do własnych potrzeb. Nie będzie wiele różnił się od zwykłego Windows’a 10. Osoby, które już wcześniej miały styczność z „okienkiem” bez problemu powinny sobie z nim poradzić.

Co umożliwia Windows 10X?

Dzięki dwóm ekranom komfort użytkowania takiego sprzętu zdecydowanie się polepszy. Przykładowo na jednym ekranie można oglądać film a na drugim robić notatki albo przeglądać internet.

Firma szczególnie skupiła się na optymalizacji baterii. Jak już wspominałem wyżej, system nie wiele różni się od Windows’a 10, zatem większość rzeczy zostanie na swoim miejscu.

Windows 10X

Nowe urządzenia z Windows 10X

Microsoft zapowiada, że system ten zadebiutuje jesienią 2020 roku. Pojawi się m.in. na nowym Microsoft Surface, czy na takich urządzeniach jak Asus, Dell, HP i Lenovo. Niestety o specyfikacji tego sprzętu nie wiemy na ten moment zbyt wiele. Prawdopodobnie CPU zostanie dostarczone przez Intela.

Uważam, że pomysł na taki sprzęt jest naprawdę bardzo dobry. Urządzenie to przyda się szczególnie osobom podróżującym, które cenią sobie mobilność oraz również lekką wagę.

Źródło: Microsoft

Nowy macOS Catalina Final już dostępny

Windows 10 November 2019 Update nadchodzi