w

Windows 10 otrzyma czarny motyw

Motywy w Windows

Białe okienka towarzyszą systemowi Microsoftu od wielu lat, pozostawiając użytkownikowi do wyboru jedynie kolor belek: paska narzędzi czy samego eksploratora. Reszta pozostawała biała. Jedynie modyfikując windowsa i wgrywając specjalne skórki można było uzyskać prawdziwie czarny Windows. Mało kto pamięta już takie aplikacje jak StyleXP. Kolejne wersje okienek wyposażono w interfejsy przezroczyste/półprzezroczyste, które wymagały zwykle wyłączenia przy instalacji innej skórki. Sama konfiguracja również nie należała do najprzyjemniejszych.

Czarny motyw w Windows 10

Obecnie, wraz z Windows 10 Microsoft słucha się, znaczy stara się słuchać głosów użytkowników na temat dodawania nowych funkcji do systemu. Tym razem mowa o czarnym motywie, który jest ciągle w trakcie implementacji. Obecnie wprowadza się go do Eksploratora Windows. czyniąc dobrze nam znane tło plików i folderów czarnym, a czcionkę białą. Sama wstążka Eksploratora ma być ciemnoszara.

Czarny motyw Windowsa jest nie tylko atrakcyjny dla oka, ale ma też praktyczną funkcję – redukuje zmęczenie oczu przy długotrwałej pracy, szczególnie w słabo oświetlonym pomieszczeniu.

Niestety, nie wszystkie aplikacje będą współpracować z tym motywem. Pewną zgodność będą miały jedynie aplikacje UWP – czyli te dostępne w sklepie. Pozostałe programy pozostają kwestią otwartą za to przeglądarki prawdopodobnie otrzymają stosowne aktualizację

Osobiście, uważam, że implementacja czarnego motywu to dobry ruch ze strony Microsoftu, choć jestem zdania, że oprócz czarnego motywu, użytkownicy powinni otrzymać narzędzie umożliwiające zmianę kolorystyki systemu w dowolny sposób

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

NVIDIA logo

Plotki o nowym GTX 1050 3 GB

Google one

Google One, nowy dysk w chmurze