w ,

Windows 10 November 2019 Update nadchodzi

Kolejna aktualizacja systemu Microsoftu, czyli 19H2, otrzyma nazwę November 2019 Update. Pojawi się w niej kilka nowości, jednak w przeciwieństwie do poprzednich dużych aktualizacji okienek, większy nacisk położono na poprawę wydajności i bezpieczeństwa systemu. Potocznie nazywa się „Service Pack”, co nawiązuje do dawnych form dostarczania poprawek do Windowsa przez Microsoft.

Co nowego?

Szybsze dodawanie wydarzeń

Aktualizacja sprawi, że podczas kliknięcia w kalendarz znajdujący się w centrum akcji, będziemy mogli szybko dodać nowe zdarzenia. Funkcja ta pierwotnie miała już się pojawić w update 20H1.

November 2019

Rozwijanie się panelu w Menu Start

Po najechaniu myszką na panel w menu Start (tam, gdzie znajduje się np. ikonka zasilania) rozszerzy się on po to, aby lepiej informować użytkowników, dokąd prowadzi kliknięcie. Wcześniej, aby dowiedzieć się, co oznacza dany element, należało kliknąć ikonę menu w lewym górnym rogu.

November 2019

 Zmiany w Centrum Akcji

  • Teraz w ustawieniach będziemy mogli wybrać, czy chcemy, aby z centrum akcji wyskakiwały nam banery z powiadomieniem
  • W górnej części zostanie dodany przycisk „Zarządzaj powiadomieniami”, który uruchomi główną stronę ustawień „Powiadomienia i akcje”
  • Pojawi się także możliwość wyłączenia powiadomienia z aplikacji lub witryny na samym banerze
November 2019

Ciekawa nowość w Narratorze

Systemowy narrator podpowie nam, gdzie znajduje się klawisz FN na klawiaturze i w jakim jest on w stanie – zablokowany, czy odblokowany.

Wyszukiwane plików online w eksploratorze

Teraz, kiedy będziemy szukali plików w systemowym eksploratorze, oprócz tych zapisanych lokalnie, pojawią się również dane zapisane w chmurze OneDrive.

„Uprzywilejowane rdzenie”

Nowsze procesory będą mogły poinformować system operacyjny o tym, które rdzenie są najlepsze do zadań jednowątkowych. Przełoży się to na skok wydajności.

November 2019

Pozostałe zmiany:

  • Dodanie kilku możliwości debugowania dla nowszych procesorów Intela
  • Poprawa żywotności baterii na niektórych urządzeniach
  • Od teraz głosowi asystenci będą mogli aktywować się na ekranie blokady

Podsumowanie

W uaktualnieniu nie pojawiło się zbyt wiele nowych funkcji, jednak po instalacji powinniśmy poczuć odrobinę lepszą jakość pracy naszego systemu. Warto wspomnieć o tym, że aktualizacja ma zainstalować się w formie standardowego update. Użytkownik nie powinien nawet zauważyć, że właśnie trwa instalacja November 2019 Update.

Źródło: Microsoft

Windows 10X – system wspierający dwa ekrany

Battlefield V Ray Tracing Water Reflection ™

Ray Tracing w kartach AMD jeszcze w tym roku?