w , ,

Vivo S1 oficjalnie.

Niecały miesiąc temu na naszej stronie prezentowaliśmy najnowsze urządzenie z półki średniej chińskiego producenta. Było to Vivo V15.

Tym razem firma postanowiła ujawnić światu swój nowy smartfon, który nie różni się za wiele od modelu V15. W tym artykule przyjrzymy się właśnie Vivo S1.

Wygląd
W ostatnich czasach producenci telefonów decydują się na zastosowanie coraz mniejszych ramek w swoich produktach. Jedni do tego celu używają wcięć w ekranie, inni dziurek. Które moim zdaniem psują estetykę urządzenia. Według mnie najlepszym rozwiązaniem są wysuwane aparaty.

Z takiego rozwiązania właśnie korzysta S1. Smartfon wyglądem zasadniczo nie odbiega niczym od bliźniaczego V15. Mamy tu zatem do czynienia z bardzo wąskimi ramkami (jedynie dolna jest niewiele szersza), potrójnym tylnym aparatem oraz pleckami w gradientowym kolorze.

Specyfikacja

  • Procesor Mediatek Helio P70
  • 6GB pamięci RAM; 128GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia o kartę microSD
  • 6,53-calowy ekran FullHD+ o proporcjach 19,5:9
  • Tylny aparat: 12MP + 8MP (szerokokątny) + 5MP (detektor głębi)
  • Przedni aparat: 24,8MP (wysuwany)
  • Bateria o pojemności 3940 mAh z szybkim, 18-watowym ładowaniem
  • Android 9.0 Pie wraz z autorską nakładką producenta Funtouch OS 9

Hej Google, ale czy na pewno?

Tym, co chociaż trochę będzie odróżniało Vivo S1 od reszty smartfonów klasy średniej, jest dedykowany przycisk do obsługi asystenta głosowego.

Nie jest to jednak charakterystyczny dla urządzeń z Androidem Asystent Google, czy też Bixby znany z urządzeń Samsunga. Firma zdecydowała się na własnego asystenta, stworzonego we współpracy z firmą Jovi.

Cena i dostępność

Co do wersji kolorystycznych nowego produktu Vivo, mamy informację o dwóch kolorach: Ice Lake Blue oraz Pet Pink. Telefon pojawi się w sprzedaży w Chinach od 1 kwietnia, nie wiadomo jednak czy trafi do Polski. Jeżeli jednak tak się stanie, będzie kosztować około 1300 zł (304 euro).

Źródło: GSMArena

Napisane przez Dominik Kugler

Pasjonat technologii mobilnych. Interesuję się także projektowaniem wnętrz i architekturą. Przy okazji jestem sobie redaktorem w zalecane.pl :)

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Lista gier wspierających DLSS oraz RTX

AMD logo

AMD Ryzen 3000 – najnowsze informacje o płytach głównych