w ,

Twórcy PUBG rezygnują z pozwu wobec Epic Games

Koniec oskarżeń o plagiat

Pamiętacie ,jak informowaliśmy o tym, że  twórcy PUBG pozywają Epyc za naruszenie praw autorskich w grze Fortnite? Doczekaliśmy się właśnie zakończenia całej „dramy”.

PUBG Corporation, właściciel i twórca PUBG wydał oświadczenie, w którym wycofuje się z pozwu. W oficjalnym oświadczeniu firmy można przeczytać o długotrwałej współpracy z Epyc Games, twórców również UE4, na którym działa PUBG. Zwrócono również uwagę na odnoszenie się do PUBG w materiałach promocyjnych Fortnite, co nie zostało przedyskutowane z PUBG Corp.

Subiektywnie

Prawdopodobnie, ewentualny proces raczej nie zyskał pozytywnego odbioru wśród graczy, co prawdopodobnie wpłynęło na decyzję o rezygnacji z drogi procesowej. Z samej treści oświadczenia ciężko nie odnieść wrażenia, że prawdziwym powodem była niechęć procesowania się z Epyc jako firmą, która posiada pełne prawa do UE4. W ramach współpracy twórcy PUBG mogą liczyć na pomoc z problemami silnika, gry, optymalizacją czy właściwym dodaniem nowego kontentu do gry. Zepsucie tej relacji mogłoby spowodować dość spore problemy dla twórców PUBG.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

logo intel

Intel Core i9 w płytach z chipsetem Z390

nvidia-turing-gpu

To kiedy te nowe Nvidie