w ,

Twórcy PUBG rezygnują z pozwu wobec Epic Games

Koniec oskarżeń o plagiat

Pamiętacie ,jak informowaliśmy o tym, że  twórcy PUBG pozywają Epyc za naruszenie praw autorskich w grze Fortnite? Doczekaliśmy się właśnie zakończenia całej „dramy”.

PUBG Corporation, właściciel i twórca PUBG wydał oświadczenie, w którym wycofuje się z pozwu. W oficjalnym oświadczeniu firmy można przeczytać o długotrwałej współpracy z Epyc Games, twórców również UE4, na którym działa PUBG. Zwrócono również uwagę na odnoszenie się do PUBG w materiałach promocyjnych Fortnite, co nie zostało przedyskutowane z PUBG Corp.

Subiektywnie

Prawdopodobnie, ewentualny proces raczej nie zyskał pozytywnego odbioru wśród graczy, co prawdopodobnie wpłynęło na decyzję o rezygnacji z drogi procesowej. Z samej treści oświadczenia ciężko nie odnieść wrażenia, że prawdziwym powodem była niechęć procesowania się z Epyc jako firmą, która posiada pełne prawa do UE4. W ramach współpracy twórcy PUBG mogą liczyć na pomoc z problemami silnika, gry, optymalizacją czy właściwym dodaniem nowego kontentu do gry. Zepsucie tej relacji mogłoby spowodować dość spore problemy dla twórców PUBG.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

logo intel

Intel Core i9 w płytach z chipsetem Z390

nvidia-turing-gpu

To kiedy te nowe Nvidie