w ,

Twitch Studio coraz bliżej wydania

Na początku sierpnia Twitch zapowiedział nową opcję dla nowicjuszy lub mniej zaawansowanych streamerów w postaci autorskiego programu do streamingu.

twitch studio

Na rynku jest już dostępny darmowy OBS i płatny Xsplit, jednak każdy z nich pomimo przejrzystego interfejsu sprawia wiele problemów dla większości „amatorskich” streamerów. Aby ułatwić proces tworzenia scen i wyglądu, do gry dołączy nowy uczestnik.

Co zaoferuje?

Zapowiedziana funkcja daje nam możliwość dobrania (oczywiście, wedle swoich potrzeb) gotowego do użycia szablonu filtra kamery, powiadomienia o followie, subskrypcji, hoscie czy cheerze.

twitch studio

Jak wiadomo, istnieje już streamlabs OBS, jednak i on bazuje na wyżej wspomnianym softwarze. Jeśli mowa o funkcjonalności, to dla większości nowych streamerów i tak najbardziej liczy się dobry start.

twitch studio

Twitch zapewnia taką możliwość, poprzez zminimalizowanie funkcji do najpotrzebniejszych. Jedyne, co musimy wykonać to „przeklikanie” kilku prostych opcji.

Kiedy doczekamy się otwartej wersji Twitch Studio?

Podczas TwitchCon San Diego 2019 dowiedzieliśmy się, że wyjdzie on najprawdopodobniej w listopadzie oraz będzie dostępny dla każdego streamera, który jest chętny do przetestowania nowej platformy.

O Twitch

Najpopularniejszy serwis streamingowy dla „gamerów” i nie tylko. Od kilku lat jest największym graczem na rynku.

twitch studio

Świadczy o tym fakt, iż nawet serwis YouTube nie zaszkodził im swoją stroną YouTube Gaming, przeznaczoną dla twórców internetowych. Pod koniec września Twitch również zmienił swoje logotypy, zostawiając za sobą kawał historii.

Źródło: Twitch Blog

Poprzedni artykuł

Nvidia

Wydajność GTX 1660 Super oraz najnowsze informacje

Nowy macOS Catalina Final już dostępny