w ,

To tak dla odmiany o GTX 2080

Dzień bez przecieku o następcach kart graficznych Nvidii jest dniem straconym. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy premiery nowej generacji, jednak przez brak choćby grama oficjalnych informacji jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne przecieki, których autentyczność jest mocno kwestionowana.

W sieci pojawiły się kolejne przecieki dotyczące kolejnej generacji kart graficznych Nvidii. Manili Technology Grup, czyli jeden z partnerów Nvidii, zgłosił do rejestru ECC autorskie karty graficzne oparte o rdzenie zielonych. Sensacja leży w tym, że zgodnie z listą chodzi o GTX 2080 oraz GTX 2070. Można również dopatrzyć się informacji o rdzeniach GA104, GA104-400, co zgodnie z opiniami branżowych portali ma sugerować, że nowa generacja kart będzie nazywać się Ampere.

Nadal nikt nie wie jak jest na prawdę. Polecam czekać na jakiekolwiek informacje bez ulegania niesprawdzonym przeciekom. Z przyzwoitości informuję, bo to czas zweryfikuje ile z tych przecieków było prawdy. Równie dobrze, może się okazać, że Nvidia planuje premierę dwóch oddzielnych architektur. Można spodziewać się premier kart dedykowanych: kryptowalutom, następcy Nvidia Volta lub kart gamingowych. Równie dobrze powyższe może być bzdurą. Zapewne prawdę poznamy na przełomie sierpnia i września.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

msi logo

MSI potwierdza wsparcie 9 generacji Intela dla Z370

Zestawy „dusigrosza” – najwyższa wydajność w najniższej cenie