w ,

To kiedy te nowe Nvidie

W poprzednim odcinku

Przecieki o następcach Pascali, czyli obecnej generacji kart graficznych Nvidii ciągną się blisko rok. Nadal nawet nie wiadomo ile z tych wszystkich plotek to prawda. Nvidia nie puszcza pary z ust. Najnowsza rewelacja jest warta wspomnienia, bo ma jakieś podwaliny i pokrywa się z tym, co pisałem wcześniej tutaj:Nowa seria kart graficznych Nvidii do końca sierpnia.

Nowe Nvidie we wrześniu

W kontekście ostatnich wiadomości o zbyt dużych zapasach Pascali okazuje się, że Nvidia prawdopodobnie opóźnia premierę kart graficznych. Możliwe, że na rynku zobaczymy je dopiero w drugiej połowie września lub później. W sieci można znaleźć informacje, jakoby Nvidia planowała z początkiem września przesłać nowe karty do AiB (partnerzy produkujący karty graficzne, głównie z niereferencyjnym chłodzeniem typu MSI, ASUS, Gigabyte itd.) w ilości 100-300 sztuk.

Realnie jeszcze później

Na podstawie tego wycieku sugeruje się, że następcy Pascali, choć nie wiadomo tak naprawdę, o jakie karty chodzi, mogą pojawić się na rynku w ograniczonej ilości sztuk. Wpisuje się to, w moje prognozy, które przedstawiłem w ramach wcześniej wspomnianego artykułu. W skrócie, od pojawienia się najwydajniejszego układu do premiery kolejnych modeli trzeba liczyć tygodnie. Dodatkowy czas trzeba doliczyć między premierami GPU z referencyjnym chłodzeniem Nvidii a autorskimi rozwiązaniami AiB. To jeszcze nie koniec, finalnie ciężko przewidzieć ile czasu upłynie do pełnej dostępności w sklepach.

Możliwe, że w tym roku Nvidia mocno celuje w połączenie premiery (czy też dostępności) nowych produktów z okresem świątecznym, który zwykle pozwala na wygenerowanie najwyższych zysków.

Ja tylko przypomne, że w internecie masa osób doradzała, aby poczekać na nowe karty bo już w czerwcu, ostatnio zmienili śpiewkę na sierpień, teraz pora na wrzesień. Współczuje ludziom czekającym już pół roku i nadal oficjalnie nie wiadomo kiedy bedzie pemiera.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

players unkown battlegrounds

Twórcy PUBG rezygnują z pozwu wobec Epic Games

AMD Ryzen Threadripper 2990X: Będzie całkiem tanio