w ,

KochamKocham PięknePiękne

Testy AMD Ryzen 5 3600 znalezione w dwóch popularnych benchmarkach

Nowy Król opłacalności?

Ostatnimi czasy procesory z serii Ryzen cieszą sie olbrzymią popularnością ze względu na niską cenę oraz wysoką wydajność. Dwudziestego siódmego maja Czerwoni zaprezentowali nową mikroarchitekturę Zen 2, na których będą pracowały ich procesory trzeciej generacji.


Kilka dni temu w bazie Geekbencha i Userbencha odnaleznino testy Ryzena 5 3600. Procesor uzyskał niesamowicie dobre wyniki, od swojego poprzednika jest wydajniejszy o około 15%. Został on przetestowany na dwóch różnych płytach głównych, jedna to będąca już w sprzedaży Asus Prime X470-Pro, a druga to płyta z najnowszym chipsetem firmy z Sunnyvale w Dolinie Krzemowej, mianowicie Asus TUF Gaming X570-PLUS.

Dla porównania wynik jego poprzednika prezentuje się tak:

Porównując oba procesory w UserBenchmarku znów widać zauważalną wygraną nowego procesora nawet nad droższą konkurencją, co czyni go bardzo dobrym wyborem do wielu konfiguracji.

Kiedy Trzecia generacja pojawi się w sklepach?

Według informacji ze strony AMD zostaną one wprowadzone do sprzedaży 7 Lipca tego roku, więc dopiero latem dowiemy się jak najnowsze Ryzeny poradzą sobie w rzeczywistości, ale nadal należy pamiętać, że Zen 2 jest jedną z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych premier roku, opisywany tutaj Ryzen 5 3600 zostanie wyceniony na około $199, więc zapewne będzie cieszył się ogromną popularnością!

Autor: Marcel Olbryt

Napisane przez Mateusz Szałkowski

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Redmi K20 Pro i K20 oficjalnie zaprezentowane

Premiera Mi Band 4 już za rogiem