w

Steam wprowadza możliwość strumieniowania gier na Androida i iOS

Valve wprowadza nowe funkcje na Steam

Steam wprowadza nową funkcjonalność do swojej platformy. Dzięki aplikacji Steam Link będzie możliwe przesyłanie rozgrywki z komputera na smartfony z Androidem oraz iOS.

 

Wymagania sprzętowe

 

Oczywiście nie można liczyć, na kompatybilność z każdym urządzeniem z androidem, jednak wymogów względem wersji oprogramowania i specyfikacji sprzętowej jeszcze nie znamy. Zgodnie z informacją prasową komputer musi być połączony z docelowym urządzeniem za pośrednictwem sieci WiFi 5GHz (czyli 802.11 ac) lub za pośrednictwem Ethernetu. Innymi słowy wymagana jest ogromna przepustowość, więc, granie na urządzeniach będzie ograniczone zasięgiem sieci domowej.

Oprócz smartfonów wsparcie otrzymają również o telewizory posiadające androida – czyli głownie produkty Sony. TV Samsunga od dawna są wspierane, Posiadacze LG niestety będą musieli obejść się smakiem.

Steam Link pozwoli również na użycie dość sporej gamy kontrolerów: Playstation, Xbox, Nintendo itd. Aplikacja powinna pojawić się już 21 maja, choć plotki sugerują, że początkowo pełne wsparcie otrzyma jedynie wersja na urządzenia z iOS. Androidowa wersja ma być jeszcze przez jakiś czas tak na prawdę betą. Nie powinno to dziwić – duża różnorodność konfiguracji, fragmentaryzacji OSu  musi wymagać dodatkowych testów.

 

Netflix na Steam

 

Valve zapowiedziało również wprowadzenie aplikacji do streamowania wideo, z bazy platformy,  na urządzenia z iOS i Android za pośrednictwem sieci WiFI lub LTE. Aplikacja ma pojawić się już latem tego roku. Jest to wyraźny krok w stworzeniu platformy zbliżonej do Netflixa, choć bez sensownego systemu subskrypcji, wsparcia dla innych języków niż angielski wątpliwe jest, aby przesyłanie wideo zyskało zbyt duże grono odbiorców.

Z miłości do gier komputerowych pokochałem hardware, lubię wiedzieć co jak działa. Od lat obserwuje rynek sprzętu PC na podstawie czego wyciągam zwykle dość sceptyczne i mało popularne wnioski. Często wnikliwie porównuję wyniki wydajności sprzętu żeby zauważyć prawidłowości, które wszyscy starają się unikać.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Komentarze

0 Komentarze

Jakie jest twoje zdanie?

Wkrótce może zabraknąć płyt z chipsetem H310

Plotki o nowym GTX 1050 3 GB