w

Steam Link zablokowany przez Apple

Premiera Steam Link

Ostatnio wspominaliśmy o nowej aplikacji Steam Link  w osobnym artylule. Dziś odbyła się jego premiera pełnej wersji na iOS oraz testowej na Androida. Niestety Apple zdecydowało się zablokować produkt Valve w swoim sklepie.

Steam Link poza App Store

Zgodnie z prasową informacją opublikowaną przez Valve, Steam Link został odrzucony przez Apple ze względu na konflikt z wytycznymi dla aplikacji. Początkowo program został zatwierdzony do wydania już 7 maja, niestety kilka dni później Apple wycofało się z akredytacji. Valve próbowało polemizować z decyzją, wyjaśniając, że jest to prosta funkcja pulpitu zdalnego działająca wewnątrz sieci domowej, co można osiągnąć za pomocą aplikacji dostępnych już w sklepie App Store. Niestety Apple nie zmieniło swojego stanowiska.

Twórcy Steama nie kryją rozczarowania, w końcu poświęcono wiele godzin na dopracowanie aplikacji pod urządzenia mobilne, oraz sam proces przygotowania pod weryfikację przez Apple. Trzeba zauważyć, że to właśnie na iOS miała trafić ta bardziej dopracowana wersja Steam Link. Androidowa wersja, wymaga jeszcze wielu poprawek, wszak jest obecnie w becie.

I tak nie wiadomo o co chodzi

Z drugiej strony to interesujące, że taki kolos jak Valve nie jest w stanie uzyskać łatwo akredytacji swoich produktów u Apple. Ciężko też oceniać decyzję firmy z Cupertino bez szczegółowych wyjaśnień przyczyn blokady. W końcu wiadomo jedynie o niezgodności z wytycznymi, ale ciężko wyrokować w jaki sposób dokładnie Steam Link narusza te przepisy. Bez dokładej wiedzy nie ma co wieszać psów na Apple za swoje działania. W końcu jest możliwe, że ta blokada po dogłębnej weryfikacji przez Apple była słusza.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

MX 150

Nvidia ukrywała informacje o mniej wydajnej wersji MX150

Rok 1984

Facebook upublicznił kryteria przyznawania banów i blokad kont.