w ,

Średniak z wysuwaną kamerką?

W ostatnim czasie popularne jest robienie smartfonów, które mają bardzo cienkie, niewidoczne wręcz ramki. Jedni producenci używają wcięcia w ekranie, co według niektórych psuje urodę smartfona. Inni natomiast montują drugi ekran na pleckach urządzenia, dzięki czemu nie muszą martwić się o miejsce na kamerę na przodzie telefonu. 

Vivo poradziło sobie z tym problemem w nieco inny sposób. Mianowicie postanowiło w swoim nowym średniaku zastosować obiektyw, który wysuwa się z obudowy. Idea zdecydowanie nie należy do najnowszych, ponieważ już wcześniej wykorzystali ten pomysł w modelu o nazwie Vivo Nex, który miał premierę w 2018 roku.

Specyfikacja

Chiński producent niedawno zaprezentował swój nowy telefon klasy średniej, Vivo V15. Ma on posiadać procesor MediaTek Helio P70, wspomagany przez 6GB ramu, który zastosowano też w innym smartfonie, a o którym było ostatnio dość głośno. Mowa oczywiście o Energizer Power Max P18K Pop. Ponadto w urządzeniu ma się znajdować 128GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia o kartę SD do 256GB.

Telefon posiada 6,53” ekran LCD w proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości 1080 x 2340 px, co przekłada się na 395 ppi. Producent twierdzi, że wyświetlacz zajmuje aż 90% frontu urządzenia.

Jak już wcześniej wspomniałam, nowy średniak od Chińczyków będzie miał wysuwany, 32 Mpix aparat na przodzie, na pleckach z kolei znajdą się trzy obiektywy: jeden 12 Mpx, drugi 8 Mpx, a trzeci jedynie 5 Mpx. Zadaniem tego ostatniego będzie rozmywanie tła.

Bateria ma mieć aż 4000 mAh, a szybkie ładowanie będzie się odbywało za pomocą przestarzałego gniazda micro usb. Na szczęście znalazło się miejsce na jack 3,5mm. Oprócz tego z tyłu urządzenia znajdzie się czytnik linii papilarnych.

Vivo V15 będzie dostępny w dwóch, moim zdaniem bardzo ładnych wariantach kolorystycznych : Topaz Blue oraz Glamour Red.

Cena

Jako iż nowe dziecko Chińczyków nie jest flagowcem, a jedynie średniakiem to i cena nie jest wygórowana. Telefon najprawdopodobniej będzie kosztować 345 dolarów, czyli około 1300zł.

Niestety urządzenia od Vivo nie są dostępne w Polsce, więc kupno ich w naszym kraju jest niemożliwe lub przynajmniej mocno utrudnione.

Napisane przez Marysia Magi Mielcarek

Od dobrych paru lat interesuję się ciekawymi gadżetami, które ułatwiają nieco życie codzienne. W wolnych chwilach natomiast zdarza mi się bawić elektroniką, czy naprawiać stare, uszkodzone telefony.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Odkryto częściową specyfikację LG X4 (2019)

Czarny Messenger publicznie dostępny!