w ,

Spotify Lite – lekka aplikacja muzyczna

Spotify bez wątpienia jest najpopularniejszą aplikacją, jeśli chodzi o streaming muzyki. Pozwala odkrywać nowe kawałki a oprócz tego, ma bardzo przydatną funkcję zdalnego odtwarzania utworów na innych urządzeniach. Teraz Szwedzi zaprezentowali bliźniaczą aplikację, czyli Spotify Lite.

Spotify Lite

Co tak na prawdę oznacza „Lite” ?

Aplikacji Spotify używa się w wielu krajach w tym np. w Indiach. Ludzie ubolewają tam z powodu słabego połączenia internetowego oraz braku korzystnych ofert transmisji danych. Aby umożliwić mieszkańcom takich miejsc bezproblemowe słuchanie muzyki, stworzono właśnie Spotify Lite.

Funkcje Spotify Lite

Ekran startowy nie różni się niczym od pierwotnej wersji, ale sama aplikacja posiada dużo przydatnych funkcji. Mowa głównie o oszczędzaniu danych, ale istnieje również opcja, która pozwoli na zmianę jakości dźwięku z poziomu interfejsu.

Dodatkowo można ustawić miesięczne zużycie danych. Również w ustawieniach jest możliwość usunięcia pamięci podręcznej oraz wszystkich pobranych plików.

Czego nie posiada mniejsza wersja aplikacji?

Aplikacja oprócz mniejszej ilości funkcji posiada również mniej zasobną bibliotekę utworów, które bez problemu można znaleźć w pełnej wersji oprogramowania. Mogą być również problemy ze Spotify Conncet, ponieważ usługa ta nie jest łatwo dostępna, da się jednak kontrolować odtwarzanie z innych urządzeń.

Gdzie można korzystać ze Spotify Lite?

Aplikacja jest obecnie dostępna w 36 krajach w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Nie jest ona dostępna w Europie i według mnie nie ma co żałować, ponieważ zważając na panujące standardy internetu na naszym kontynencie, jest ona zbędna.

Podsumowanie

Moim zdaniem, aplikacja jest bardzo ciekawa i w niektórych przypadkach bardzo przydatna. Na pewno przyda się w miejscach, w których internet jest ograniczony. Jest to również dobra propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsca na dysku lub zasobu transferu danych.

Autor: Dawid Ołka

Źródło: https://www.xda-developers.com/

Napisane przez Kuba Szczykutowicz

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Sony na rynku składanych smartfonów?

RX 5700 i RX 5700XT – autorskie układy MSI