w ,

Sony Xperia 20 – pierwsze zdjęcia oraz część specyfikacji

Seria Xperia 10 zawierała ciekawe smartfony ze średniej półki, wyróżniające się przede wszystkim nietypowym ekranem o proporcjach 21:9. Jak zapowiada się Sony Xperia 20?

Wygląd

Pod względem designu urządzenie nie zmieniło się praktycznie w ogóle. Wydaje się jednak, że czytnik linii papilarnych zmienił swoje położenie (znajduje się teraz niżej). Wiemy to dzięki wyciekowi case’ów przeznaczonych dla tego telefonu.

Dziwne wydaje się to, że firma dalej decyduje się na, jakby nie patrzeć ogromną, górną belkę. Tym bardziej, kiedy w kwocie około 1500 zł nietrudno znaleźć urządzenie bardziej wpasowujące się w modną bezramkowość.

Sony Xperia 20 na papierze

Nowe urządzenie od Sony niewiele różni się od poprzednika także pod względem specyfikacji. Wyświetlacz zachowa proporcje 21:9, wiadomo także, że będzie miał przekątną 6 cali i rozdzielczość FHD+.

Układ aparatów pozostanie taki sam. Otrzymamy dwa, ułożone horyzontalnie moduły główne oraz jeden z przodu smartfonu. Matryce głównego aparatu będą miały po 12 MP, z tym że jeden z nich będzie teleobiektywem lub obiektywem ultraszerokokątnym.

Niewielkimi zmianami wydają się dwie rzeczy. Po pierwsze, zamiast procesorów z serii Snapdragon 600 do dyspozycji dostaniemy układ z numerkiem 710. Pamięć także ulegnie rozszerzeniu. Do wyboru będą dwie wersje: 4/64GB oraz 6/128GB.

Kiedy premiera?

Firma prawdopodobnie pokaże trzy nowe urządzenia na targach IFA 2019 we wrześniu. Będą to właśnie Sony Xperia 20, Xperia 20 Plus oraz flagowa Xperia 2. Warianty kolorystyczne średniopółkowców będą skopiowane z poprzednika. Mam na myśli wersje: czarną, niebieską, bladoróżową oraz srebrną.

Smartfony powinny być dostępne w podobnych cenach jak seria Xperia 10. Zainteresowani powinni więc szykować sumę około 1500 zł.

Więcej informacji na temat nowości od Sony znajdziecie tutaj oraz tutaj.

Źródło: GSMArena

Napisane przez Dominik Kugler

Pasjonat technologii mobilnych. Interesuje się także architekturą oraz sportami siłowymi, a w szczególności trójbojem siłowym. Od niedawna jest przy okazji młodym redaktorem w zalecane.pl

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Samsung Galaxy A50s zbliża się wielkimi krokami

Xiaomi Mi A3 – nowe średniopółkowce z Android One!