w ,

Sony na rynku składanych smartfonów?

W sieci od wczoraj krążą plotki o nowym, składanym urządzeniu z serii Xperia. Prawdopodobnie Sony jednak zdecyduje się na design inny od wszystkich do tej pory.

Jak wynika z przecieków, nowa Xperia dostanie nowość w postaci 10-krotnego zoomu. Producentem ekranu, który będzie najważniejszym podzespołem tego smartfona, będzie LG. Sam wyświetlacz najprawdopodobniej będzie ,,zwijany”.

Zwijany ekran? Jak to?

Na zeszłorocznych targach CES, LG zaprezentowało 65-calowy, zwijany telewizor. Był to co prawda prototyp, jednak składana Xperia może być po prostu zmniejszoną wersją tego wynalazku.

Specyfikacja składanej Sony Xperia

O podzespołach najnowszego produktu od Sony nie wiemy prawie nic. Prototyp operia się na układzie Snapdragon 710, jednak prawie na pewno w finalnej wersji zastąpi go flagowy model, czyli Snapdragon 855. Pojawi się także modem X50 do obsługi sieci 5G.

Co do akumulatora, wiemy, że będzie miał pojemność 3220 mAh, co może nie wystarczyć do zasilenia tak dużego wyświetlacza.

Jeżeli chodzi o aparaty, to wiemy jedynie, iż składana Xperia ma posiadać 10-krotny zoom. Nie wiadomo jednak, czy będzie to zoom hybrydowy, czy faktycznie 10-krotny zoom optyczny, co byłoby przełomem na rynku smartfonów.

Wygląd

W kwestii designu nowy produkt Japończyków pozostaje kompletną zagadką. Wiemy jedynie, że pokaże ona nowy sposób składania ekranu, który opisałem wcześniej. Według przypuszczeń serwisu GSMArena, urządzenie w złożonej (lub zwiniętej) wersji, może przypominać walec.

Więcej o tym smartfonie powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w okresie letnim. Można spodziewać się, że składana Xperia będzie miała swoją premierę w grudniu tego roku lub na początku przyszłego.

Subiektywnie

Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie, żeby wypowiadać się na temat tego telefonu. Jednak według mnie składana SONY Xperia będzie czymś zupełnie nowym na rynku, a przynajmniej tak się zapowiada.

Można jednak spodziewać się konkurencji w postaci Galaxy Folda ze stajni Samsung, a także Huawei’a Mate X. Więcej o tych dwóch urządzeniach przeczytacie po kliknięciu w powyższe linki.

Źródło: GSMArena

Napisane przez Dominik Kugler

Pasjonat technologii mobilnych. Interesuje się także architekturą oraz sportami siłowymi, a w szczególności trójbojem siłowym. Od niedawna jest przy okazji młodym redaktorem w zalecane.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Personalizacja iPhone bez jailbreaka

Spotify Lite

Spotify Lite – lekka aplikacja muzyczna