w ,

Sklep Google wkrótce w Polsce!

Przecież jest już Sklep Google Play

Google Play Store jest „sklepem” z dobrami cyfrowymi – grami, programami, książkami, muzyką, skierowanym do posiadaczy urządzeń z systemem Android. Mało kto jednak wie, że istnieje jeszcze Google Store oferujący sprzęt elektroniczny: urządzenia asystenta google, chromebooki, czy choćby smartphony: kiedyś Nexusy a obecnie Google Pixel. Ludzie nie mają pojęcia czym Jest Google Store, bo w naszym kraju po prostu nie działa – nie ma polskojęzycznej strony a zamówienie do polski z innych oddziałów nie jest możliwe.

Google otwiera się na Polskę

Z trwającego szczytu Digital News Initiative w Amsterdamie wyciekł dość sugestywny slajd prezentujący mapę świata. Tytuł sugeruje poszerzenie wsparcia dla kolejnych krajów w 2018 roku, w tym również i Polskę. Wsparcia, ale niby czego? To właśnie jest dość ciekawe, część mediów sugeruje, że w tych krajach pojawi się Google Play Store tyle ze to przecież to jest sklep z aplikacjami. A dowodem na prawdziwość informacji jest ten screen:

Chcąc jednak sprawdzić prawdziwość przecieku przeszukałem nieco sieć i trafiłem na twitera Beaty Bieli, która również uczestniczyła w DNI. Zgodnie z tym, co pisze to omawiany slajd dotyczy wprowadzenia w kolejnych krajach Google Assistant, czyli asystenta głosowego. Nie ma jednak konkretnych planów terminowych, co sugeruje raczej drugą połowę 2018 roku. Wiele portali, które pisało o asystencie uznało za pewne pojawienie się pełnego wsparcia, czyli również języka polskiego choć nie jest to niczym potwierdzone.

Oczywiście wsparcie dla naszego kraju może sugerować również otwarcie Google Store, byłoby to całkiem logiczne. Pragnę jednak ostudzić optymizm czytających. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wiele usług w Polsce pojawiało się później niż planowano. Przykładowo Netflix „wchodził” do nas ponad dwa lata. O takim Amazonie nad Wisłą słyszę od dobrych 5 lat, plotki nawet o Google Store też maja dość długą brodę, a Nintendo Polska to nadal meme. Trzeba jednak uczciwie przyznać, obecność Google Store, czy Google Assistant w naszym kraju jest raczej kwestią czasu, choć pełna polska lokalizacja tak skomplikowanego urządzenia jeszcze długo nie będzie możliwa.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Ryze vega logo

AMD Ryzen APU – czy warto

Nowe płyty dla procesorów Intela 8 generacji już w polskich sklepach