w ,

xDxD

Składany smartfon z wysuwaną kamerą od Oppo

Już w lutym można było zobaczyć kilka składanych telefonów komórkowych. Niestety żaden z patentów nie uzyskał pozytywnego odzewu. Co więcej, recenzenci spisali na straty dotychczasowe pomysły. Czy Oppo i jego składany smartfon zmieni coś w tej kwestii?

Rendery nowego smartfona od Oppo!

W październiku 2018 roku Oppo opatentowało swój składany smartfon, jednak dopiero teraz pomysł ujrzał światło dzienne. Oprócz krótkiego przeglądu urządzenia, otrzymaliśmy także kilka koloryzowanych renderów oraz szkiców projektowych. Najciekawszym atutem składanego telefonu wydaje się „wyskakująca” kamerka, która zapewniałaby możliwość usunięcia wszelkich niepotrzebnych ramek.

Co wiadomo o nowym smartfonie Oppo?

Niestety, ale na ten moment nie można stwierdzić za wiele, ponieważ są to tylko i wyłącznie rendery. Na ich podstawie można zauważyć, że Oppo zaopatrzy swój nowy model w wejście słuchawkowe Mini Jack 3.5 mm. Jak podaje GSMArena, na tę chwilę nie posiadamy żadnych specyfikacji. Biorąc pod uwagę pesymistyczne nastawienie wiceprezesa Oppo Briana Shena na technologię składanych smartfonów. Nowe modele na pewno nie ukażą się w bieżącym roku.

Słowem podsumowania

Do tej pory wszelakie próby wprowadzenia na rynek smartfonów ze składanym wyświetlaczem kończyły się fiaskiem. Problemy dotyczyły w głównej mierze samych ekranów, które nie spełniały oczekiwań dotyczących wytrzymałości i sprawności. Czy Oppo zrobi krok naprzód w kierunku nowej technologii, czy może kolejny patent zostanie wyrzucony do śmietnika? Tego dowiemy się dopiero po premierze owego telefonu.

Napisane przez Kuba Szczykutowicz

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Xiaomi Mi Band 4 oficjalnie zaprezentowany!

Google Pixel 4 z potrójnym aparatem!