w ,

Shanling ME500 – kolejne interesujące słuchawki

Shanling znowu wydaje świetne słuchawki kolejno po ME100 oraz MW100. Tym razem ich najnowszy sprzęt znajduje się w wyższym segmencie cenowym, prezentując ich flagowce – Shanling ME500.

Budowa Shanling ME500

Kopułki głównie wykonano z mosiądzu, pokrywając je wielowarstwową powłoką. Ich idealny kształt powstał za pomocą 5-osiowego wycinania maszyny CNC. Całe słuchawki wypolerowano, zapewniając bardzo ładny i unikalny wygląd. Wbudowano także zakrzywione malutkie panele wykonane ze szkła hartowanego. Relatywnie to małe dokanałówki, które wpasują się bezproblemowo w uszy, zapewniając świetną ergonomię.

Kabel Shanling ME500

W zestawie znaleźć można wysokiej jakości 1,3 metrowy 8-żyłowy kabel wykonany z mieszanki miedzi beztlenowej oraz posrebrzanej miedzi beztlenowej. Na jedną żyłę przypada 18 małych drucików (144 żyłek na cały kabel). Całość pokryto TPE (Termoplastyczny elastomer poliestrowy), który zapewni odpowiednią wytrzymałość kabla. Zakończony jest on pozłacaną końcówką Single-Ended Jack 3.5mm oraz dwoma pozłacanymi złączami MMCX. 

Techniczne aspekty Shanling ME500

To hybrydowy sprzęt, który ma w sobie 10mm przetwornik dynamiczny z dwoma magnesami oraz dwa zbalansowane przetworniki armaturowe Amerykańskiej firmy Knowles (model TWFK-30017). Wszystkie przetworniki mają zapewnić świetnie wrażenia słuchowe, prezentując dźwięk naturalny, z nutą lekkiego ocieplenia brzmieniowego. Słuchawki mają skuteczność 111 ± 3 dB, opór elektryczny na poziomie 18Ω, a pasmo przenoszenia zaczyna się od 20Hz do 40kHz. IEM’y otrzymały zarówno certyfikat Hi-Res.

Co znajdziemy w zestawie?

Shanling ME500 to na pewno słuchawki niezbyt tanie dla dużej części osób. Przez wzgląd na wysoką cenę chiński producent w zestawie dorzuca nam wiele różnych akcesoriów. Oprócz słuchawek, dokumentacji, kabla znajdziemy 4 różne rodzaje tipsów silikonowych oraz 2 pary tipsów z pianek. Na transport także jest sporej wielkości aluminiowe etui z logiem Shanling.

Subiektywnie

Jestem bardzo zaintrygowany nowymi flagowcami i mam nadzieję, że pokażą się od dobrej strony, a wszystko na to wskazuje. Ostatnimi czasy FiiO zaprezentowało swój budżetowy odtwarzacz M5, który jest bezpośrednim konkurentem Shanlinga M0. Tym razem jest odwrotnie. Shanling prezentuje słuchawki, które mogą być bezpośrednim konkurentem cenionych i popularnych Fiio FH5.

Słuchawki Shanling ME500 zakupimy w Polsce ze sklepu Audeos.pl

Shanling ME500

Źródło informacji

Napisane przez Mateusz Rak

Fanatyk Audio i świata IT. W wolnych chwilach przechodzę wiele gier, a także słucham różne gatunki muzyczne.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Xiaomi Mi A3 – nowe średniopółkowce z Android One!

Pixel 4 i Pixel 4 XL – najnowsze wycieki!