w ,

Samsung CRG5 – monitor 240Hz z matrycą VA

Na tegorocznych targach E3 w trakcie konferencji PC Gaming Show Samsung przedstawił swój najnowszy monitor gamingowy!

Co tym razem?

Samsung CRG5 będzie to zakrzywiony 27-calowy wyświetlacz z rozdzielczością Full HD. Wyposażony zostanie w matrycę VA z wysokim odświeżaniem ekranu na poziomie 240Hz. Stanie się on pierwszym monitorem na rynku z takim połączeniem. Na pewno fani nasyconych i żywych kolorów go polubią. Ma dysponować niskim czasem reakcji o wysokości 4ms, współczynnikiem kontrastu 3000:1, a także jasnością do 300 nitów.

Samsung
Źródło: IGN.com

Zaimplementowane będą porty takie jak: DisplayPort 1.2, dwa porty HDMI w wersji 2.0, wyjście słuchawkowe oraz jeden port USB. W monitorze pojawi się technologia G-Sync, która zapobiega “rwaniu się” obrazu. Działa ona jedynie na kartach graficznych Nvidii.

Cena i premiera

Najnowszy Samsung CRG5 ma zadebiutować w lipcu i początkowo wyceniono go na 399 dolarów (cena sugerowana przez producenta bez podatku VAT) . Nie wiadomo kiedy ma on trafić do Polski, a na realną cenę musimy jeszcze poczekać.

Samsung
Źródło: news.samsung.com

Subiektywna ocena

Mam wielką nadzieję, że nowy monitor koreańskiego giganta zostanie udanym produktem. Mogą na to wpłynąć wysokie odświeżanie matrycy i bardzo ładne kolory. Chciałbym, aby nie posiadał on problemów, które kiedyś napotkała seria CFG70. Miała ona kłopoty z ghostingiem, nierównym podświetleniem matrycy oraz z purple issue. Sądzę, iż Samsung czegoś się nauczył, a model ten nie będzie miał większych niedoskonałości.

Napisane przez Mateusz Rak

Fanatyk Audio i świata IT. W wolnych chwilach przechodzę wiele gier, a także słucham różne gatunki muzyczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

fiio

FiiO M5 – Najnowszy odtwarzacz chińskiego producenta

Huawei

Czy zbanowanie Huawei w USA wpłynie na sprzedaż?