w ,

RX 5700 i RX 5700XT – autorskie układy MSI

Parę dni temu miała miejsce światowa premiera wielu produktów AMD, w tym kart graficznych, wypuszczając modele RX 5700 i RX 5700XT. Producenci powoli zaczynają oficjalnie ukazywać swoje najnowsze autorskie chłodzenia. Jako pierwszy przychodzi sam MSI. 

Słowem wstępu i nowości

RX5700 i RX 5700XT to układy stworzone w procesie litograficznym 7nm, które bazują na najnowszej architekturze RDNA (Radeon DNA). Dość istotną zmianą różniącą Radeona VII od nowych RX’ów jest wprowadzenie pamięci GDDR6 oprócz słabo dostępnych kostek HBM2.

AMD postawiło też na dodatkowe zmniejszenie poboru mocy obu modeli względem starszych wersji. To pierwsze karty, które obsłużą najnowszy standard PCI-E 4.0 wraz z Ryzenami trzeciej generacji. 

RX 5700

Chłodzenia MSI RX 5700 i RX 5700XT

MSI jako pierwszy postanowił ujawnić trochę informacji na temat ich autorskich chłodzeń do najnowszych układów AMD. Dla RX 5700 przewiduje się trzy różne modele, a dla RX 5700XT nawet cztery. Tym razem seria Armor zostanie nieco urozmaicona. Otóż ich kolorystyka ma ulec zmianie ze śnieżnobiałego na czerwony. Przeformować przy tym ma się także nazwa na „MECH”. Zaopatrzone będą w znane wentylatory TORX w wersji 2.0.

Nowością ma być seria „EVOKE” o której, jak na razie nie ma zbyt dużo informacji, natomiast może zostać modelem droższym i relatywnie lepszym. MSI planuje wprowadzić wszystkie układy na rynek w najbliższym czasie.

AMD RX
Źródło: Videocardz
AMD
Źródło: Videocardz

Subiektywnie 

Mam wrażenie, że czerwoni pną się coraz bardziej w górę i wychodzi im to coraz lepiej. Zrobiło to nie lada zamieszanie w internecie, iż nowe karty są ofensywą dla Nvidii, natomiast Ryzeny trzeciej generacji dla Intela. Zmusi to konkurentów do obniżenia cen swoich produktów, a zestawy komputerowe będą sensowniejsze w danych budżetach. 

Źródło: Notebookcheck.net; videocardz.com

Napisane przez Mateusz Rak

Fanatyk Audio i świata IT. W wolnych chwilach przechodzę wiele gier, a także słucham różne gatunki muzyczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Spotify Lite

Spotify Lite – lekka aplikacja muzyczna

Samsung Galaxy Note 10 oficjalnie zapowiedziany!