w

Rozmowy wideo w Messanger Lite

Messanger jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na urządzenia mobilne. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest podstawowym narzędziem komunikacji, wypychającym nawet klasyczne rozmowy za pośrednictwem sieci GSM, czy SMSów. Podstawową wadą Messengera jest niestety jego działanie na słabszych telefonach, czy mnogość dodatków, które dla wielu bardziej przeszkadzają, niż są pomocne.

Wybawieniem okazał się Messenger Lite, czyli lżejsza wersja pełnego odpowiednika, pozbawiona wielu funkcji, z uproszczonym interface. W zamian działa szybciej, zdecydowanie rzadziej się  przycina i działa płynnie słabszych urządzeniach. Jedną z największych wad tej aplikacji był brak wideo rozmów. Był, ponieważ Facebook ogłosił dodanie tej funkcji do uproszczonej wersji Messengera. Co prawda jeszcze nie wszyscy mogą się nią cieszyć, przynajmniej tymczasowo, co wynika ze stopniowego udostępniana wideo rozmów użytkownikom.

Działania Facebooka cieszą, choć zamiast okrzyku „nareszcie” ciśnie się na usta dopiero? Oczywiście rozumiem, że FB chce przyciągać użytkowników do głównych aplikacji, ale z praktyki – nawet na topowych smartphone z androidem potrafią się zacinać, choć ani procesor ani ram nie są obciążone. Nie dziwi więc ogromne zainteresowanie wersjami Lite, od teraz nawet dla mnie nie ma powodu aby używać tych „dopieszczonych” wersji.

Czy wy używacie wersji Lite, czy może jednak pełnych? Napiszcie swoje doświadczenia (pozytywne i negatywne) z aplikacjami Facebooka!

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nowe informacje o AMD Ryzen.

olx logo

OLX wprowadza płatne ogłoszenia na Elektronikę