w ,

Przecieki dotyczące Nvidia Ampere

Wyciekły rzekome informacje na temat nadchodzących kart graficznych Nvidii z rodziny Ampere. Plotki brzmią bardzo zachęcająco i na pewno nie można przejść obok nich obojętnie.

GeForce RTX SUPER

Czego możemy dowiedzieć się z przecieków

Według doniesień karty ,,zielonych” z serii RTX 3000 mają oferować znaczną poprawę wydajności Ray Tracing’u względem poprzedniej generacji. Plotki mówią, że będzie można już mówić o płynnej rozgrywce z włączoną technologią śledzenia promieni świetlnych bez znacznego spadku wydajności. Oprócz tego Ray Tracing ma być nieco podrasowany i powinien wyglądać lepiej niż dotychczas.

Drugą równie wartą uwagi informacją jest to, że Nvidia naciska na rozwój rasteryzacji w swoich układach. Gry stają się coraz bardziej rozbudowane a światy w nich coraz większe, przez co rasteryzacja będzie odgrywać jeszcze większą rolę niż dotychczas. Do tej pory Nvidia skupiała się na rozwoju owej technologii w układach Quadro oraz Tesla. Dzięki temu profesjonaliści mogli sprawnie tworzyć i testować produkty w środowisku 3D. Od teraz większa waga zostanie skupiona na układach stricte do grania.

turing

Co wiemy o specyfikacji kart Ampere?

Niestety obecnie nie ma żadnych informacji na temat ilości vRAM czy liczby rdzeni. Jednak kilka wiadomości udało się uzyskać. Przede wszystkim nowe układy mają pracować z wyższym taktowaniem od Turing’ów od 100 do 200 MHz. Co ciekawe mają przy tym być bardziej energooszczędne, a co za tym idzie, będą chłodniejsze.

Układy Ampere mają podobno działać przy niższym napięciu względem poprzedników. Mówimy tutaj o wartościach poniżej 1V. Niektóre plotki mówią, że przez tak niskie napięcia będzie spore ograniczenie, jeśli chodzi o podkręcanie. Jednak jest jeszcze stanowczo za wcześnie, aby przewidywać takie rzeczy.

Battlefield V Ray Tracing Water Reflection ™
Battlefield V Ray Tracing Water Reflection ™

Układy Nvidia Ampere w 7nm!

Najnowsze karty graficzne ,,zielonych” będą wykonane w 7 nm procesie litograficznym. Do ich produkcji zostanie wykorzystana nowa technologia od Samsunga, a mianowicie EUV z wykorzystaniem ultrafioletu. Jest to zupełna nowość i nie wiadomo jak spiszą się nowe układy wykonane za pomocą tej technologi.

Wprowadzenie litografii 7nm w kartach Nvidii otwiera furtkę na dalszy rozwój i pozwoli na znaczne zwiększenie wydajności w przyszłości. Oprócz tego układy będą pobierały mniej prądu przy tej samej, a nawet wyższej wydajności.

NVIDIA-Turing RTX logo

Ceny nowych układów

Według doniesień ceny kart graficznych serii RTX 3000 mają kosztować tyle samo co generacja ówczesna. Jednak najmocniejsze modele takie jak RTX 3080 oraz RTX 3080 Ti mają być tańsze względem ich odpowiedników z rodziny Turing

Nvidia

Podsumowanie

Następna generacja kart graficznych Nvidii ma zoptymalizować technologię Ray Tracingu w grach i udoskonalić rasteryzację tekstur. Jeżeli dodać fakt, że nowe układy będą wykonane w 7 nm, to całość brzmi bardzo ciekawie dla nas, czyli konsumentów. Należy jednak pamiętać, że są to tylko plotki i mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Źródło: Wccftech

Poprzedni artykuł

Luka w WhatsApp pozwalała na instalację oprogramowania szpiegującego

Apple

Apple chce wprowadzić model subskrypcji