w , ,

Projekt Linda i Razer Phone 2

Razer Phone i Projekt Linda

W ubiegłym roku Razer wszedł na rynek smartfonów, za pomocą Razer Phone. Możliwości sprzętu wskazały jasno, że targetem  tego sprzętu są gracze a to za sprawą mocnych podzespołów: mocnego procesora, 120Hz ekranu czy głośników stereo. Nic dziwnego, że telefon został ciepło przyjęty, a twórcy już pracują nie tylko nad następcą, ale również nad kolejnymi urządzeniami.

Mowa o Projekcie Linda, który zmienia telefon Razera w laptop, choć bardziej precyzyjnie – w tablet z klawiaturą. Tego typu rozwiązania już pojawiały się na rynku w postaci choćby PadFone Asusa. Technologia jest prosta: Razer Phone umieszcza sie w doku czyniąc go źródłem mocy i touchpadem dla laptopa. Stację dokującą wyposażono w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 13 cali i odświeżaniem 120Hz, dodatkowo w urządzeniu umieszczono pojemny dysk twardy oraz baterię. Właśnie dzięki wzornictwu przypominającemu Razer Blade urządzenie przypomina laptop.

Możliwości zastosowania tego typu sprzętu są spore, zaczynając od graczy, którzy mogą stworzyć sporą przewagę w grach online np MOBAch dzięki klawiaturze czy też podłączeniu myszki. Również w biznesie takie rozwiązania byłyby pożądane. Przykładowo: będąc w podróży, pracownik odpisuje na firmowe maile telefonem, okazuje się jednak, że musi dokonać poprawek w otrzymanym arkuszu kalkulacyjnym czy nawet przygotować prezentacje. Takie zadanie byłoby karkołomne na telefonie i średnio wygodne nawet na tablecie. Dzięki „Lindzie” wystarczy umieścić smartphone w „laptopie” i można kontynuować rozpoczętą pracę bez zbędnego przerzucania pliku czy marnowania czasu na rozruch systemu. Możliwości zastosowania są spore, a tego typu technologia może przede wszystkim podnieść komfort,  dając użytkownikom więcej możliwości.

Plany

W ostatnich dniach Razer nie tylko pochwalił się datą premiery Razer Phone 2, która została ustalona na wrzesień 2018. ale równiez przyszłością projektu Linda. Na targach CES Razer utrzymywał, że „Linda” jest jedynie prototypowym rozwiązaniem bez szczególnych planów na przyszłość, ale dzięki wielkiemu zainteresowaniu branży, firma rozważa wprowadzenie produktu na rynek.

Oczywiście pomysłowość, innowacyjność były częścią polityki Razera, podobnie jest w przypadku projektu Linda, który okazuje się próbą wykorzystania pewnej niszy na rynku mobilnym. W dużej mierze na sukces może wpłynąć otwartość tego rozwiązania. Ze względu na restrykcyjny format doku na smartphone  zastanawiające jest czy taki laptop będzie kompatybilny z jednym urządzeniem, czy też Razer jednak zdecyduje się utrzymać stałe wymiary kolejnych smartphone. Jest to teraz jedna z większych i ważniejszych niewiadomych w przypadku ewentualnej oficjalnej premiery tego obiecujacego projektu. My z całą pewnością będziemy dzielić się informacjami o przyszłości tego obiecującego produktu.  A wy co sądzicie o nowym pomyśle Razera?

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

ZTE zablokowane w USA, koniec z Google play na chińskich smartfonach?

MX 150

Nvidia ukrywała informacje o mniej wydajnej wersji MX150