w ,

Procesory 10nm zostaną pominięte przez Intela?

Według portalu Hardwareluxx, który otrzymał informacje od swoich godnych zaufania osób mających dostęp do poufnych informacji, Intel ma pominąć swoje dekstopowe procesory oparte o architekturę 10 nm. Firma prawdopodobnie pracuje nad jednostkami 7nm, które mają pojawić się w 2022 roku.

Dlaczego nie pojawią się stacjonarne, 10nm procesory?

Według raportów, 10 nm Intela nie wystarcza do obsługi masowych rynków, takich jak komputery stacjonarne. Dlatego niebiescy do 2022 r. będą oferować zamiast 10nm zamienniki 14 nm. Istnieją dwie rodziny desktopów: „S”, o których już wiemy,  w tym Comet Lake-S (2020) i Rocket Lake-S (2021). Wszystko zostanie zbudowane na ulepszonych węzłach 14 nm. Procesory mają oferować dobrą wydajność jedno, jak i wielordzeniową, biorąc pod uwagę dodatkową liczbę rdzeni i wątków, których oczekuje wielu klientów procesorów.

Patrząc na to, uruchomienie linii 10 nm przez Intela jest raczej niemożliwe.

procesory

Pierwsze jednostki stacjonarne 7nm w 2022 roku

Według plotek, po generacji Intel Rocket Lake, która ma być ostatnią wykonaną w technologii 14 nm ++,  nareszcie pojawi się  Intel Meteor Lake wykonany w 7nm. Meteor Lake ma obsługiwać pamięć DDR5.  Nowe procesory będą pierwszymi od 2015 r. opartymi na nowym węźle procesowym, a nie na wariacji 14nm (+++).

Jeśli chodzi o linię Meteor Lake, to nie jest ona zgodna z żadnym z nowych rdzeni, nad którymi pracuje teraz firma. Golden Cove, który będzie następcą rdzenia Willow Cove, zostanie zaoferowany w 2021 roku. Nie wiadomo czy jest on kolejnym udoskonalonym produktem 10 nm, czy 7 nm. Informacje te powodują niepewność co do technologii 7nm w Meteor Lake.

Intel przedstawia do tej pory Golden Cove jako produkt 10nm+++. Drugą i najbardziej prawdopodobną plotką jest to, że Ocean Cove, generacja po Golden Cove, opierałaby się na procesorach Meteor Lake-S. Ocean Cove jest projektem rozwojowym w Hillsboro w stanie Oregon, którego celem jest stworzenie nowego rdzenia następnej generacji firmy Intel.

Odpowiedź firmy Intel na temat plotek:

W dalszym ciągu czynimy duże postępy w dziedzinie technologii 10nm, a nasza obecna gama produktów 10nm obejmuje komputery stacjonarne

Źródło: Wccftech.com

POSTAL 4: No Regerts

Postal 4: No Regerts dostępny w fazie early access!

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL – specyfikacja