w

Prezentacja kat graficznych ASRock Phantom Gaming

Lakoniczne zapowiedzi

Niedawno wspominaliśmy o nowych kartach graficznych ASRocka, które miały być pierwszymi tego typu produktami w ofercie producenta. Lakoniczny teaser opublikowany na YouTube, rodził więcej pytań niż odpowiedzi. Najbardziej nurtowało na czyje rdzenie zdecyduje się ten tajwański producent płyt głównych. Większość plotek sugerowała, że będzie to Polaris od AMD, co podczas wczorajszej oficjalnej zapowiedzi stało się faktem.

ASRock Phantom Gaming już oficjalnie

W skład serii ASRock Phantom Gaming wejdą wszystkie układy w ramach RX 500. Początkowo w ofercie znajdą się modele RX580 oraz RX570 w wersjach z 8GB pamieci GDDR5 oraz chłodzeniem z dwoma wentylatorami. Z kolei RX 550 oraz RX560 będą posiadać jedynie 2GB pamięci GDDR5 a zastosowanie pojedynczego wentylatora sugeruje zgodność z formatem ITX. Możliwe, że w przyszłości pojawią się również wersje z 4GB pamięci.

Asrock Phantom Gaming Radeon RX580 8GB

Asrock Phantom Gaming Radeon RX570 8GB

Asrock Phantom Gaming Radeon RX560 2GB

Asrock Phantom Gaming Radeon RX550 2GB

Deja vu

W poprzednim artykule wspominałem, że kształt grafik prezentowany na teaserze przypominał mi grafiki innego producenta – Yestona, ale była to błędna ocena. 

Na powyższym zdjęciu widać kartę graficzna ASRocka oraz Colorfula, który jest Chińskim producentem kart graficznych opartych o układy Nvidii. Podobieństwo na pierwszy rzut oka jest poważne, ale tak na prawdę ogranicza się do tej samej zabudowy, radiator czy wentylatory nie są już podobne. Praktyka wykorzystywania układów chłodzenia innych firm we własnych układach jest całkiem popularna przykładowo na rynku możecie natrafić na wiele modeli karty graficznych wyglądających jak Palit DUAL. Jest to też ciekawy sposób na obejście GPP.

Pomarańcza

Nowy gracz na rynku kart graficznych cieszy, ale póki co, nikt z nas nie kupi tych kart. Jak wiadomo obecnie Za RXy 570 oraz 580 trzeba zapłacić więcej niż za GTX 1060 6 GB, z tego powodu są kompletnie nieopłacalne, a raczej małe mamy szanse żebyśmy mogli je kupić w cenach bardziej ludzkich. Możliwe również, że nie będziemy ich mogli nabyć w ogóle. ASRock na własnej stronie zaznaczył, że układy Phantom Gaming będą dostępne jedynie w kilku krajach. Prawdopodobnie mowa o Chinach, Tajwanie i kilku innych krajach Azjatyckich, mało prawdopodobne aby pojawiły się w Europie. Pozostaje mieć nadzieję, że karty odniosą wystarczający sukces aby ASRock zdecydował się na ekspansję na pozostałe rynki.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nvidia jensen huang logo

Konferencja Nvidii, szybkie podsumowanie

Promocje i darmowe gry