w ,

Polecane zestawy komputerowe wrzesień 2018 i parodia cen

Polecane zestawy komputerowe a sprawa Intelowska

Zestawy komputerowe zostały już zaktualizowane jakiś czas temu, wiadomo standardowe duże aktualizacje, niestety w ostatnich dniach musiałem wprowadzić sporo zmian. Wszystko przez szalejące wysokie ceny procesorów Intela.

Drożyzna na popularne i5 8400 czy i3 8100, a nawet Pentiumy wynika z zadyszki produkcyjnej niebieskich. Obecnie firma produkuje nie tylko procesory ósmej generacji, ale również nadchodzącej dziewiątej. Z tego powodu w sklepach są braki procesorowe a dystrybutorzy wraz z hurtowniami i sklepami korzystają z okazji podnosząc ceny.

Polecane zestawy komputerowe czyli zmiany, zmiany zmiany

Nie wiem kiedy sytuacja się poprawi, jednak na razie nie wdrożono żadnych rozwiązań, co już powinno sugerować, że przez następne miesiące będzie tylko gorzej. W takiej sytuacji przy wyborze komputera powinniśmy poważnie przemyśleć wybór AMD Ryzen. Modele dwunastowątkowe można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Szczególnie 1600X, który nawet z dokupionym chłodzeniem kosztuje zauważalnie mniej od drugiej generacji – 2600. Różnice wydajnościowe miedzy i5 8400 i R5 1600X nie są jakieś ogromne a przy 400 zł różnicy nawet nie warto rozważać Inteli. W takiej sytuacji bezapelacyjnie AMD górą.

W samych zestawach spore zmiany poprawiłem czytelność ukrywając opisy i komentarze, w końcu wielu z was i tak tego nie czyta a chce jak najszybciej przewinąć do sekcji samych zestawów. Mam nadzieję, że w ten sposób będzie wygodniej.

Druga dużą zmianą jest wydzielenie zakładek – teraz można wybrać czy chcemy sprawdzić porównywarkę czy konkretne sklepy. W ten sposób łatwo wam będzie się zorientować w produktach.

W związku też z szalejącymi cenami postanowiłem przenieść fokus małych aktualizacji produktów i cen z Intela na AMD. Polecane zestawy oparte o Intela były nieprzyjemne w przygotowaniu. W trakcie wrzucania gotowych koszyków na stronę okazało się, że wszystkie ceny musiałem poprawić n raz.

Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące zestawów zachęcam do komentowania i sprawdzenia POLECANE ZESTAWY, KOMPUTER DO GIER WRZESIEŃ 2018

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Promocje na gry wrzesień 2018

NVIDIA-Turing RTX logo

Wyniki recenzji RTX 2080 i RTX 2080Ti: ewolucji brak, będzie rewolucja?