Polecane zestawy komputerowe październik 2018

Polecane zestawy komputerowe październik 2018

Polecane zestawy komputerowe październik 2018

Polecane zestawy komputerowe na październik 2018 przeszły spore zmiany. Praktycznie nie ma już zestawów opartych o Intela, gdyż są obecnie całkowicie nieopłacane. Uważam, że publikowanie konfiguracji komputerów do gier może okazać się mocno szkodliwe.

Z zestawami nie wleciałem również na czas. Przed wrzuceniem zestawów pierwszego października doszedłem do wniosku, że obrałem niewłaściwą drogę w ich tworzeniu. Wydaje mi się, że najważniejsze przy zestawieniu jest dostosowanie do potrzeb cenowych oraz najwyższej wydajności w cenie

Zmiany w polecane zestawy komputerowe

Przez całkowity brak opłacalności Intela, Ryzeny są jedyną sensowną opcją. Wyjątkiem jest zestaw dedykowany pod gry online – Pentium nawet za 400 zł nie ma alternatywy.

Pojawiły się zestawy dusigroszowe – czyli praktycznie jak najtaniej, olewając estetykę na rzecz maksymalnej wydajności w cenie. Uspokajam: te komputery nie wybuchną, po prostu karty graficzne mogą powodować problemy. Hałas generowany przez karty (powyżej  45dBA) część z was przeboleje, ale temperatury wpływające na wydajność czy żywotność już niekoniecznie. Oczywiście są zabiegi żeby to obejść: undervolting, zmiana profili wentylatorów, wymiana pasty, odpowiednia wentylacja. Niestety, są to rzeczy wymagające wiedzy i podjęcia ryzyka.

Równolegle do nich dodałem zestawy komputerowe „na wypasie” z podzespołami lepszej jakości. Nadal zastanawiam się czy nie lepiej byłoby umieścić Ryzena 2600 ze względu na poprawioną kompatybilność z pamięciami czy nieco wyższą wydajność.

Przyszłość

W kolejnych zestawieniach powinny pojawić się bardziej konkretne sugestie co do modyfikacji zestawów. Może wy macie pomysły co do zestawień? Co chcielibyście zobaczyć

Jakie jest twoje zdanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Bezprzewodowe ładowanie w średniakach Samsunga

Microsoft upublicznia nową aktualizację Windows 10, poczekajcie z jej instalacją