w ,

Polecane zestawy komputerowe październik 2018

Polecane zestawy komputerowe październik 2018

Polecane zestawy komputerowe na październik 2018 przeszły spore zmiany. Praktycznie nie ma już zestawów opartych o Intela, gdyż są obecnie całkowicie nieopłacane. Uważam, że publikowanie konfiguracji komputerów do gier może okazać się mocno szkodliwe.

Z zestawami nie wleciałem również na czas. Przed wrzuceniem zestawów pierwszego października doszedłem do wniosku, że obrałem niewłaściwą drogę w ich tworzeniu. Wydaje mi się, że najważniejsze przy zestawieniu jest dostosowanie do potrzeb cenowych oraz najwyższej wydajności w cenie

Zmiany w polecane zestawy komputerowe

Przez całkowity brak opłacalności Intela, Ryzeny są jedyną sensowną opcją. Wyjątkiem jest zestaw dedykowany pod gry online – Pentium nawet za 400 zł nie ma alternatywy.

Pojawiły się zestawy dusigroszowe – czyli praktycznie jak najtaniej, olewając estetykę na rzecz maksymalnej wydajności w cenie. Uspokajam: te komputery nie wybuchną, po prostu karty graficzne mogą powodować problemy. Hałas generowany przez karty (powyżej  45dBA) część z was przeboleje, ale temperatury wpływające na wydajność czy żywotność już niekoniecznie. Oczywiście są zabiegi żeby to obejść: undervolting, zmiana profili wentylatorów, wymiana pasty, odpowiednia wentylacja. Niestety, są to rzeczy wymagające wiedzy i podjęcia ryzyka.

Równolegle do nich dodałem zestawy komputerowe „na wypasie” z podzespołami lepszej jakości. Nadal zastanawiam się czy nie lepiej byłoby umieścić Ryzena 2600 ze względu na poprawioną kompatybilność z pamięciami czy nieco wyższą wydajność.

Przyszłość

W kolejnych zestawieniach powinny pojawić się bardziej konkretne sugestie co do modyfikacji zestawów. Może wy macie pomysły co do zestawień? Co chcielibyście zobaczyć

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Bezprzewodowe ładowanie w średniakach Samsunga

Windows 10 logo

Microsoft upublicznia nową aktualizację Windows 10, poczekajcie z jej instalacją