w

Plotki o nowym GTX 1050 3 GB

Sytuacja na rynku kart graficznych

Karty graficzne z rodziny Pascal Nvidii są bardzo udanymi produktami, choć można narzekać na spore luki wydajnościowe.  Można to łatwo zauważyć w przypadku rozstrzału wydajności i ceny między GTX 1060 6 GB i GTX 1070 8 GB. W przypadku dolnego segmentu problemem jest niewielki wzrost wydajności względem poprzedniej generacji jak w przypadku GTXów 950 i 960 a nowszych GTX 1050 i 1050 Ti. Mimo, że obecna generacja chyli się ku końcowi  Nvidia postanowiła wydać nowy produkt na rynek – GTX 1050 3 GB

Specyfikacja i premiera

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Expertreview zieloni pracują nad 3 GB wersją GTX 1050. Wydajnościowo ma być kartą pomiędzy GTX 1050 2GB a GTX 1050 Ti 4GB. Sama karta będzie posiadać 640 jednostek cieniujących, podobnie do GTX 1050 2 GB, jednak będzie pracować z 96 bitową szyną pamięci.

Można mieć spore obawy czy taka szyna będzie wystarczająca i nie ograniczy wydajności w niektórych produkcjach względem poprzednika, należy jednak pamiętać, ze od lat Nvidia skutecznie pracuje nad optymalizacją swoich produktów, wystarczy spojrzeć, że dość słaba karta – GTX 1030 2GB, całkiem nieźle radzi sobie w grach mimo 64 bitowej szyny. Oczywiście przed decyzją o zakupie takowej karty warto poszukać rzeczowych recenzji w sieci.

Niestety nie wiadomo kiedy można spodziewać się premiery niniejszej karty, prawdopodobne jest, że ukaże się jedynie w Chinach. Więcej informacji można spodziewać się na targach Computex

Z miłości do gier komputerowych pokochałem hardware, lubię wiedzieć co jak działa. Od lat obserwuje rynek sprzętu PC na podstawie czego wyciągam zwykle dość sceptyczne i mało popularne wnioski. Często wnikliwie porównuję wyniki wydajności sprzętu żeby zauważyć prawidłowości, które wszyscy starają się unikać.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Komentarze

0 Komentarze

Jakie jest twoje zdanie?

Steam wprowadza możliwość strumieniowania gier na Androida i iOS

Windows 10 otrzyma czarny motyw