Płatne programy ZA DARMO i LEGALNIE

Widząc tytuł pomyślałeś… piractwo? Otóż nie tym razem! W internecie istnieją dobre strony bez wirusów, które pozwalają na legalne pobieranie płatnych programów za darmo. Zasada działania jest bardzo prosta. Przeglądając internet znajdziesz całą masę programów, które wykonają cokolwiek zechcesz (przykładowo antywirusów mogę z głowy wymienić minimum 15) – co więc musi zrobić firma żeby dotrzeć do Ciebie? Wiadomo, marketing, reklamy i te sprawy. Rozdawanie swoich programów za darmo jest właśnie taką formą reklamy, która ma Cię zachęcić do skorzystania z innych programów danej firmy, zaproponować późniejsze przedłużenie licencji czy przejście na subskrypcje. Korzystając z poniższych stron możesz znaleźć programy które chciałeś kupić… a jeżeli dopiero co kupiłeś dany program, a mogłeś go mieć za darmo to nie bądź na nas zły. 🙂

Comss.ru (RU)

Jak sugeruje dopisek (RU) mamy do czynienia z rosyjskojęzyczną stroną internetową. Nie powinien być to jednak zbyt duży problem, bo wiele przeglądarek np. Google Chrome posiada wbudowanego automatycznego tłumacza. Na comss.ru znajdziesz głównie licencje na antywirusy, ale czasem zdarzają się darmowe okazje na inne oprogramowanie.

Przykłady obecnie dostępnych programów:
Microsoft Teams na 6 miesięcy
Avira Prime (Antywirus+VPN) na 3 miesiące
IObit Software Updater Pro z licencją do 2021
– Chmura Degoo 100GB na zawsze

Ja z tej strony korzystam zawsze kiedy kończy mi się licencja na poprzedniego antywirusa czyli co kilka miesięcy. Raz zainstaluje Kasperskiego, raz ESETa, raz BitDefendera i w rezultacie mam za darmo najlepszą ochronę antywirusową, która znacznie wykracza poza możliwości wbudowanego Windows Defendera.

Giveaway of the Day (ANG)

GotD rozdaje dosłownie wszystko od edytorów zdjęć przez gry po aplikacje na Androida. Mam jednak wrażenie, że połowa udostępnianych programów jest dość niskiej jakości i gdyby były płatne to mało kto by się nimi zainteresował. Przykładowo „CareUEyes” rozdawany 2 dni temu ma lepszą darmową alternatywę w postaci programu „f.lux” i w sumie w Windows 10 jest już wbudowane podobne narzędzie pod nazwą „Wyświetlane nocne”.

Pomijając jednak nie zawsze przydatne programy, to czasem trafiają się perełki. Lista softu z ostatniego tygodnia, które było warte uwagi:
IObit Software Updater Pro
Glary Utilities PRO
Hard Disk Sentinel (diagnoza i naprawa dysków twardych)
Windscribe Pro VPN (według mnie najlepszy VPN)

Polecam wchodzić na tą stronę co jakiś czas i sprawdzić czy akurat nie mają ciekawego oprogramowania dla Ciebie. Osobiście kiedyś korzystałem z „oczyszczaczy śmieci” pobranych z tej strony, ale obecnie przesiadłem się na darmowego CCleanera więc tutaj dochodzimy do konkluzji.

Nie zawsze płatny program oznacza lepszy. Niejednokrotnie znajdziesz darmowe, lepsze odpowiedniki i ta zasada sprawdziła u mnie się wielokrotnie. Dawno temu płaciłem za program do wypalania płyt Nero, potem przypadkowo natknąłem się na BurnAware, który był znacznie lepszy i darmowy. Taka sytuacja natknięcia się na darmowy, lepszy soft przydarzyła mi się minimum 10 razy, ale dzięki powyższym stronom w sumie i tak nic nie płacisz także według mnie warto spróbować.