w ,

Pierwszy benchmark i9-9900k!

Wpis w bazie

Od niedawna możemy odczytać pierwsze oficjalne wyniki z benchmarku 9900k w bazie programu 3D Mark. Nie tylko potwierdza on wydajność najnowszych flagowych jednostek ze „stajni” Intela, ale także specyfikacje, których oczekiwaliśmy. Następcy obecnej ósmej generacji są coraz bliżej, a wraz z nimi kolejne zmiany rynku.

O samym procesorze

9900k ma być wyposażona w 8 rdzeni i 16 wątków wraz z 16 MB cache’u. Jak przystało na konsumenckie procesory „niebieskich”, także ten wyposażony jest w zintegrowany układ graficzny podpisany UHD 620. Zegary nowego flagowca oscylują w okolicy 3,6 GHz bazowo oraz 5 GHz w trybie boost podczas operacji bazujących na jednym lub dwóch rdzeniach. Boost dla 4 rdzeni jednocześnie został oszacowany na okolice 4,8 GHz, podczas gdy w przypadku obliczeń przy użyciu 6 lub 8 rdzeni będziemy mogli spodziewać się poziomu 4,7 GHz. Przy tak wysokich zegarach i dobrej wydajności wielordzeniowej można się już domyślić, iż TDP nie będzie wcale niskie. Producent wyznaczył je na 95W.

Benchmark

Jednostka w Time Spy osiągnęła wynik 10719 punktów w teście sprawdzającym wydajność CPU, natomiast w wyniku ogólnym z 1080 Ti od Gigabyte’a na Z370 Asus F-Strix połączenie nowego flagowca z kartą na układzie GP102 osiągnęło wynik 9725 punków. Przy okazji potwierdza to kompatybilność wsteczną 9 generacji z płytami opartymi o chipsety stworzone pod poprzedników. Trzeba też zaznaczyć, że procesor sprawdzany w benchmarku był samplem inżynieryjnym, którego zegary były sporo niższe względem bazowych taktowań końcowych sztuk, ponieważ procesor działał na zaledwie 3,1 GHz bazowo. Co ciekawe w przypadku następców (a przynajmniej tych z wyższej półki cenowej) będziemy mogli doświadczyć lutowanego połączenia rdzenia ze zintegrowanym odpromiennikiem ciepła o czym już wcześniej pisaliśmy tutaj. Moim zdaniem procesor zapowiada się naprawdę ciekawie, pozostaje jedynie czekać na realną wydajność po premierze.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

GPU Intela już w 2020!

Nvidia RTX, Jak działa Ray Tracing