w ,

Pierwsze przecieki o AMD Ryzen 7 3700U

Odliczanie

Zen2 czyli druga generacja Ryzenów budzi wiele nadziei wśród entuzjastów sprzętu komputerowego. Nie ma co się dziwić, przejście na 7nm powinno przynieść zdecydowaną poprawę wydajności. Wielu po cichu liczy na zrównanie z procesorami Intela przy zdecydowanie niższej cenie.

Co już wiadomo o nowych Ryzenach

Teoretycznie pierwszą wskazówką mógłby być Ryzen 7 3700U. Jak donosi Videocardz mobilny układ APU będzie po raz kolejny wyposażony w 4 rdzenie i 8 wątków z zegarem 2.2 GHz, który może przyśpieszać do 3.8 GHz w trybie turbo.

Obecna generacja czyli Ryzen 2700U dysponuje taką samą ilością wątków z identycznymi taktowaniami. Oczywiście, można założyć, że AMD idzie w drastyczne ograniczenie poboru mocy. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że kolejna generacja będzie bazować na Zen+ czyli usprawnionej pierwszej generacji, co jedynie nieznacznie zredukuje pobór mocy.

Co dalej

Nie jest znana premiera nadchodzących układów, choć wątpliwe żebyśmy zobaczyli je jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie na mobilne Ryzeny w 7nm trzeba będzie poczekać aż do 2020. Szkoda, bo nawet przy tych samych zegarach redukcja poboru mocy o około 50% tworzyłaby ciekawą alternatywę względem energooszczędnych układów Intela.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Promocje w RTV Euro AGD 13 listopad 2018

Battlefield V w promocyjnej cenie