w ,

Personalizacja iPhone bez jailbreaka

Personalizacja iPhone bez jailbreaka. Czy to możliwe? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma telefon spod szyldu „jabłka”, nawet w Polsce. Pisaliśmy o nich już wiele razy na naszej stronie. Coraz ciężej jest więc zachować oryginalność swojego podręcznego urządzenia. Po prostu, im więcej telefonów, tym trudniej wyróżnić się z tłumu. Oczywiście, można złamać zabezpieczenia smartfona, ale nie każdy ma wystarczające umiejętności, czy dość dużo odwagi aby to zrobić. Dlatego dzisiaj chciałbym wam pokazać, kilka nieoczywistych możliwości personalizacji waszego urządzenia.

Redukcja ruchu

Włączenie tej funkcji, pozwala na zmianę animacji na waszym smartfonie. Aby to zrobić, należy otworzyć ustawienia, następnie wejść w zakładkę „ogólne”, a na koniec kliknąć w opcję „Redukuj ruch”. Tryb ten, jak już wyżej pisałem, umożliwia zmianę animacji telefonu na wolniejsze i płynniejsze. Wygląda to całkiem nieźle, ale jednocześnie powoduje odczucie, jakby telefon działał wolniej i był mniej responsywny.

Klawiatury

Mało osób wie również, że istnieje opcja zmiany klawiatury używanej na smartfonie. Aby to zrobić wystarczy wybrać interesującą nas opcje z AppStore, a po pobraniu aplikacja sama przeprowadzi nas przez proces aktywacji klawiatury. Poniżej umieszczam listę wartych uwagi klawiatur:

  • Google Keyboard – świetna klawiatura pozwalająca na bezproblemowe, „googlowanie” rzeczy w internecie, bezpośrednio z poziomu klawiatury. Dodatkowo obsługuje ona SWIFT, co oznacza że można na niej pisać bez odrywania palca od ekranu, po prostu przejeżdżając po kolejnych literach danego słowa.
  • Grammarly – niezastąpiona, jeżeli często piszecie po angielsku, bo niestety klawiatura nie jest dostępna w języku polskim. Pokazuje ona możliwe zmiany w pisanym tekście, jak i synonimy aby uniknąć powtórzeń. Koryguje również błędy gramatyczne.
  • Color Keyboard – pozwala na pełną edycję tła za samymi klawiszami, jest to w zasadzie uboższa wersja Google Keyboard, która to również zawiera pełną możliwość edycji.

Motywy

Ostatnią możliwością są motywy. Jest to dość mało znana opcja wśród posiadaczy iPhone, lecz personalizacja wtedy staje się o wiele bardziej widoczna. Istnieje możliwość pobrania, w pewnym sensie, nakładki na iOS.

Napisane przez Igor Cichosz

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

AMD Radeon

Obniżka cen Navi kilkanaście godzin przed ich premierą

Sony na rynku składanych smartfonów?