w

OLX wprowadza płatne ogłoszenia na Elektronikę

płaty za wstawianie ogłoszeń

OLX, czyli jeden z największych serwisów ogłoszeniowych w Polsce, cieszy się ogromną popularnością, dzięki możliwości łatwego dodania ofert bez ponoszenia kosztów. Przynajmniej jeżeli chodzi o większość produktów, te z kategorii dom i ogród, czy motoryzacja są płatne od dawna. Należy zwrócić uwagę, że wstawiając przedmiot na choćby allegro trzeba zapłacić dość sporą kwotę, niezależnie czy produkt się sprzeda, czy też nie.

Nowy cennik

Od 10 lipca, przedmioty z kategorii Elektronika będą możliwe do darmowego wystawienia z limitami. Jeżeli dana osoba będzie zainteresowana wystawieniem większej ilości produktów niż 3 – 5 sztuk miesięcznie (zależnie od podkategorii) musi liczyć się z dodatkowymi opłatami. Stawki nie są wygórowane — od złotówki za akcesoria telefoniczne do 6 zł za telefony.

Wiele sprzedawców, komisów głównie wystawia swoje produkty w serwisie OLX, im nowy cennik wydaje się niekorzystny. OLX przygotował również opcję pakietów ogłoszeń z cenami uzależnionymi od subkategorii. Ceny wahają się od 10 zł za 10 ogłoszeń do nawet 492 zł za pakiet 100 ogłoszeń. Dodatkowo osoby, które wykupią pakiety otrzymają dostęp do bardziej zaawansowanych statystyk wystawionych produktów, czy możliwość personalizacji stron z ogłoszeniami.

Oficjalnie wprowadzenie opłat ma zredukować liczbę oszustów, co tak naprawdę wydaje się sensownym argumentem. Zwykli użytkownicy, nawet często wystawiający przedmioty na olx nie powinni odczuć zmian. Rykoszetem odbije się, to na uczciwych sprzedawcach, ale ci dostaną dodatkowe narzędzia. W skali zysków z marż na produktach wątpię, aby były to bolesne kwoty.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

messanger lite logo

Rozmowy wideo w Messanger Lite

players unkown battlegrounds

Nowe ransomware zmusza ludzi do gry w PUBG aby odzyskać dane