w , ,

Olej przecieki z testów RTX Nvidii, zaczekaj do 17 września.

Nvidia RTX po raz nty

O kartach Nvidia RTX i Ray Tracing chyba już was wystarczająco wymęczyłem i tak naprawdę nie ma sensu produkować się nic ponad to, co zostało już napisane, po drugie ile można? Obecnie w sieci znajdziecie całą masę przecieków testów RTX 2080 i 2080 Ti. Problem w tym, że ich legitnosc może pozostawiać więcej do życzenia niż wam się wydaje.

Nvidia ogranicza testy RTX 2080 i RTX 2080 Ti

Zgodnie z informacjami od redaktorów, osoby testujące premierowo RTXy muszą być zatwierdzone przez Nvidię, również ci, którzy otrzymali karty od AiB (Gigabyte, ASUS, MSI etc.). Zieloni dość ostro podchodzą do tematu ograniczeń recenzenckich, ale przede wszystkim stara się udaremnić przeciek informacji przed oficjalną premierą. Z punktu widzenia firmy jest to całkowicie zrozumiałe. Z drugiej strony, czy w efekcie nie zostały odebrane możliwości testu RTX 2080 osobom, które nie są mile widziane przez Nvidię? Przykładowo z powodu poprzednich recenzji, czy negatywnych opinii.

Innym ze sposobów ograniczenia możliwości przecieków jest specjalny system dostępu do najnowszych sterowników dedykowanych RTX za pomocą sieciowej platformy. Oczywiście nie chodzi tu o normalną stronę Nvidii, z której pobieramy sterowniki. Mowa o dostępie imiennym dla wybranych osób, w tym wypadku recenzentów.

Nie daj się nabrać…

Skoro tylko w taki sposób można uzyskać sterowniki, plus niejawne dodatkowe obostrzenia, oznaczają ze nikt nie zaryzykuje udostępniania takich sterowników, lub publikacji przecieków. Ryzyko utraty w przyszłości dostępu do testowych, przedpremierowych egzemplarzy jest zbyt dużym ryzykiem, którego raczej mało kto chce podejmować.

Wniosek z tego powinien już nasuwać się sam. Dostępne wyniki wydajności jakie można znaleźć w sieci najprawdopodobniej w ogóle nie oddają realnej mocy RTXów. Całkowicie odradzam wyciągać na ich podstawie jakichkolwiek, wniosków. Wystarczy niewielka doza cierpliwości i nieufności wobec dostępnych testów RTX.

…i po prostu poczekaj

Ograniczenia publikacji recenzji, znane jako NDA na RTX 2080 schodzą 17 września. Dwa dni później pojawią się recenzje RTX 2080 Ti. Do tej pory można było przeczytać o 14 września jako o godzinie W, ale obecnie wiadomo już, że wtedy schodzi zakaz publikacji informacji o szczegółach architektury Nvidia Turing. Wam radzę po prostu poczekać do prawdziwych testów RTX 2080

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

ZTE Nubia Z18 oficjalnie

Pierwsze informacje o AMD Ryzen 3000G APU