w ,

Nvidia GTX 1660Ti – nowe wiadomości, autorskie chłodzenia

GTX 1660Ti

O GTX 1660Ti pisaliśmy całkiem niedawno w artykule  GTX 1660 Ti  znamy specyfikację!  Nowy układ będzie posiadał 1536 jednostek CUDA, pamięci GDDR6, 192 bitową szynę pamięci, 96 jednostek teksturujących, taktowanie boost na poziomie 1770MHz bazując na architekturze Turing pod nazwą kodową TU116.

Przy budżetowym modelu Nvidia zdecydowała o usunięciu Ray-Tracingu (dynamiczne oświetlenie w czasie rzeczywistym) i DLSS (nowa technika wygładzania krawędzi). Przy tak niedrogiej karcie nie bylibyśmy w stanie uzyskać odpowiedniej ilości klatek dla przyjemnej rozgrywki.

Redakcja Videocardz udostępniła zdjęcia laminatu GTX 1660Ti w wersji Ventus XS. Na nich możemy zobaczyć kartę graficzną bez chłodzenia, ukazując nam coraz więcej szczegółów. Na zdjęciu można zobaczyć sekcję zasilania 4+2 fazy, tylko jedno wejście zasilające PCI-E 8PIN, pamięci GDDR6 od Micron’a, główny rdzeń, 3 porty Display-port i jedno wejście HDMI.

Wersje z autorskimi chłodzeniami

Kolejnymi modelami, które wypłynęły do internetu to produkty MSI, EVGA, Palit, Galax oraz Asus.

MSI GTX1660Ti Armor OC – bazuje na tym samym laminacie co Ventus XS. Różnią się:  innym wyglądem, podbitym zegarem rdzenia graficznego, wydajniejszym systemem chłodzenia, który obejmuje większy, aluminiowy radiator. Dodatkową rzeczą kontrastująca od tańszego wariantu jest zastosowanie metalowej płytki usztywniającą konstrukcję.

MSI GTX1660Ti Gaming X – najdroższa karta z zestawieniu MSI rekomendowana dla osób szukających cichej i chłodnej karty. Nie mogło również zabraknąć LEDów. Patrząc na dopisek “X” można spodziewać się fabrycznie podbitego taktowania rdzenia.

EVGA GTX1660Ti XC – stworzona z myślą o osobach z obudowami Mini-ITX, która pojawi się wraz z premierą GTX1660Ti, choć dotyczy to rynku amerykańskiego. Modele dwuwentylatorowe pojawią się w późniejszym terminie.

Palit GTX1660Ti Storm X – Palit przygotował krótką kartę dwuslotową, która będzie miała swoje zastosowanie w obudowach w standardzie Mini-ITX. Dostępna będzie w dwóch wariantach, czyli z bazową prędkością i z zegarem na poziomie 1815MHz.

Galax GTX 1660Ti – na ten moment niewiele wiadomo o tej karcie. W sieci dostępne są jedynie zdjęcia pudełka. Po opakowaniu jesteśmy w stanie dowiedzieć się, że Galax posiada dwa wentylatory o średnicy 90mm, porty Display Port, HDMI oraz DVI-D.

GTX 1660Ti z wersjami 3GB pamięci

Na stronie EEC (Euroasian Economic Commision) zarejestrowano układy graficzne Asusa GTX 1660Ti z 3GB VRAM. Z dostępnych informacji wynika, że Asus zaprezentuje najpewniej modele: Dual, Expedition, Phoenix, TUF, Turbo i ROG Strix. Można podejrzewać, że nie tylko Asus pokaże modele z 3GB pamięci.

Napisane przez Mateusz Rak

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Samsung Galaxy A8s bardziej kobiecy

Premiera Xiaomi Mi 9 coraz bliżej!