w ,

Nvidia GTX 1660 – nowe informacje

Nadciągają kolejne produkty od Amerykańskiego giganta! W sieci pojawiły się informacje o nadchodzących kartach graficznych

GTX 1660 i GTX 1650

Niedawno wyszedł GTX 1660Ti, a już Nvidia planuje wydać następne modele z generacji Turing, czyli GTX 1660 oraz GTX 1650, o którym pisaliśmy dosyć niedawno. Podobnie, jak ich mocniejszy brat nie będą posiadać technologię Ray Tracing (dynamiczne oświetlenie w czasie rzeczywistym) oraz DLSS (nowa technika wygładzania krawędzi). Są to modele, które znajdą swoje zastosowanie w budżetowych zestawach komputerowych.

Specyfikacja

Redakcja Videocardz ujawniła, że GTX1660 będzie działać na rdzeniu pod nazwą kodową Turing TU116. Wyposażona zostanie w 1280 rdzeni CUDA, 6GB pamięci GDDR5, 192-bitową magistralę danych, jedną wtyczkę PCI-E 8pin, TDP 120W. Jednak na finalną specyfikację musimy jeszcze poczekać. Można wywnioskować z podanych informacji, iż wydajność GTX1660 będzie oscylowała na poziomie GeForce’a GTX1060.

Ofensywa wobec AMD

Nvidia najprawdopodobniej wyceni wyżej wymieniony układ na 229 USD, co w Polsce da nam około 1050 złotych po doliczeniu podatku VAT (23%). Premiera nowego Turinga ma odbyć się zapewne 15 Marca. Po całkiem długim czasie zieloni uderzają w niski segment cenowy, który do tej pory był dosyć mocno zdominowany przez AMD.

Napisane przez Mateusz Rak

Fanatyk Audio i świata IT. W wolnych chwilach przechodzę wiele gier, a także słucham różne gatunki muzyczne.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Czarny Messenger publicznie dostępny!

Cinebench R20 – nowa wersja popularnego benchmarka