w

Nowy wygląd YouTube

Youtube co jakiś czas zmienia swoje oblicze dostosowując się do współczesnych trendów. Tym razem nowy wygląd opiera się o Material Design. Nie powiem za was czy wygląda to lepiej czy gorzej. Przy poprzednich przebudowach zawsze było słychać głosy zachwytu i niezadowolenia. Prawda jest też taka ze strony muszą się „aktualizować” niezależnie od naszego zdania, inaczej w pewnym momencie będą po prostu razić starością.

nowy-yt

Jak widać nowy Youtube to przede wszystkim uproszczenie interface, twórcy zapewniają również o szybszym działaniu strony, poprawie ładowania filmików. Różnica jest, ale nie wiem czy to nie efekt semantyczny. Ot teraz od razu widać czy kanał jest zweryfikowany przez Youtube czy nie. Jest to próba rozwiązania problemu podszywających się kanałów.


Nowy Interface kanału YouTube

Stary interface kanału Youtube

Na powyższych obrazkach widać gołym okiem różnice w wyglądzie samych kanałów. Miniatura przeniesiona obok nazwy, czytelniejszy przycisk subskrybcji. Pasek boczny poza stroną główna jest teraz jedynie wywoływany a nie na stałe przymocowany do strony. Przy odpaleniu nawigacji YT reszta elementów szarzeje. Może byc to niedogodność dla wielu, ale ma swoje uzasadnienie gdy oglądamy filmik.

Odtwarzanie filmów również się zmieniło. To tutaj widzę najciekawszą i najwygodniejsza zmianę. Tryb powiększonego okna zajmuje całą szerokość strony wraz z paskiem nawigacyjnym filmu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdy chcielibyśmy wygodniej przewijać dłuższe filmiki a nie chcemy odpalać trybu pełnoekranowego. Obraz w pionie skaluje się na tyle na ile jest w stanie pozostawiając poziomo czarne pasy dobrze współgrające z samym filmem.

Prawdziwa magia zaczyna się w momencie gdy klikniecie na swój profil w prawym górnym rogu. Otworzy wam się nowe menu, w którym znajdziecie ważna opcję – Tryb ciemny. Youtube po latach próśb ludzi wreszcie wysłuchał tego, czego wielu chciało – trybu ciemnego. Co prawda dało się to zrobić modyfikując samodzielnie skrypt strony, czy odpalając przeglądarkę Vivaldi. Tak wiem na chrome/ff/inne z wtyczkami dało się to samo. Problem jednak w tym ze to niszowe rozwiązania.

Tak prezentuje się Youtube w trybie ciemnym, wiele elementów przez to staje się bardziej wyrazista, miniatury lepiej przyciągają uwagę. Jest to tez odskocznia od starych kolorów, do których wielu z nas zdążyło się przyzwyczaić.

Jeżeli i Ty chcesz sprawdzić nowy wygląd. Wejdź po prostu na stronę  www.youtube.com/new i kliknij wypróbuj teraz. W momencie wprowadzenia były problemy z działaniem na innych przeglądarkach niż chrome. Testowałem na Chrome, Mozilli i Edge – działa bez błędów.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

AMD-500-series

„Nowe” karty z serii AMD RX: 580, 570

rocket-leauge

Darmowe gry na Weekend