w ,

Nowy telefon Vivo z segmentu premium

W zeszłym tygodniu Vivo zaprezentowało nową submarkę ich telefonów — iQOO. Przedstawiona została także pierwsza słuchawka spod nowego znaku. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o niej nieco więcej.

Specyfikacja

To, co tygryski lubią najbardziej, czyli parametry urządzenia. Firma wypuściła dwie grafiki przedstawiające wszystko jak na dłoni. Faktycznie widać, że będzie to urządzenie z najwyższej półki.

Pierwsza ilustracja przedstawia w zasadzie wszystkie informacje z tej kategorii. Zapowiada się na kolejne urządzenie z nowym, topowym SoC Qualcomma — Snapdragonem 855. Również jako jeden z pierwszych telefonów zostanie wyposażony w 12 GB pamięci RAM.

Pamięci wewnętrznej zostanie zainstalowane 256 GB, co nie jest jakąś olbrzymią ilością, patrząc na niektóre nowe smartfony. Wciąż to jednak bardzo dużo i powinno wystarczyć na długi czas.

Bateria ma być o pojemności 4000 mAh, czyli całkiem sporo, jak na flagowca. Jeśli optymalizacja zużycia energii będzie na dobrym poziomie, to czasy działania na jednym ładowaniu mogą osiągać dość duże wyniki. Ładowana będzie z mocą 44 watów, co jest jedną z najwyższych wartości na rynku.

Oczywiście jak na topowy model przystało, nie mogło zabraknąć NFC oraz gniazda USB typu C. O aparacie niestety nie jest dużo powiedziane, wiadomo tylko, że zostanie wyposażony w tryb „super HDR”.

Druga grafika przedstawia w zasadzie tylko czytnik linii papilarnych umieszczony na środku klatki piersiowej czegoś na kształt robota. Najprawdopodobniej oznacza to, że skaner będzie ukryty pod ekranem,  natomiast robot może nawiązywać do przeznaczenia smartfona, czyli gier.

Wygląd

O jego wyglądzie wiadomo bardzo niewiele. Na zdjęciach widać tylko trzy aparaty w lewym górnym rogu oraz plecki urządzenia. Te kojarzą mi się z Nubią Red Magic głównie przez odznaczającą się linię na tyle telefonu, możliwe, że podświetlaną diodami LED.

Nubia Red Magic

Podsumowanie

Czy jest na co czekać? I tak i nie. Jak na razie dużo wskazuje na to, że telefon będzie przeznaczony do gier. Obecnie na rynku jest już całkiem sporo takich modeli, lecz nie zaskakują one zbytnio swoją popularnością, jednak są dosyć charakterystyczne. Całkiem możliwe, że to przez dosyć wysokie ceny. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w tym przypadku cena będzie bardziej przystępna.

Napisane przez Filip Bryłka

Technologią interesuję się od paru lat. Staram się jednak nie ograniczać do tylko jednej dziedziny. Dodatkowo bardzo lubię astronomię oraz astrofizykę. Spoglądanie się w gwiazdy bezpośrednio łączy się z moimi skłonnościami do filozofowania.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Coraz bliżej do premiery Redmi 7

Nowa przeglądarka od Microsoftu do pobrania