w ,

Nowość od Vivo, czyli X23

Ciekawe rozwiązanie

Chyba największą innowacją tego telefonu jest skaner linii papilarnych, który jest umieszczony pod 6.41 calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 1080x2340px. Nie jest to pierwsze urządzenie od Chińczyków z takim rozwiązaniem. Znajdziemy tu uszczuplonego notcha w kształcie kropli wody, w którym jest umieszczona 12 megapikselowa kamerka do selfie oraz skaner IR, który będzie służył do face unlock.

Nowy procesor

X23 jest napędzany nowym procesorem od Qualcomma, a mianowicie ośmiordzeniowym Snapdragonem 670, który jest wspierany przez 8GB pamięci RAM. Jest tu jeszcze coś, co Vivo nazywa Dual Turbo Acceleration Engine, który ponoć ma poprawiać wydajność. Warto jeszcze wspomnieć, że telefon będzie dostępny tylko w wariancie z 128GB pamięci wewnętrznej, a za żywotność będzie odpowiadać bateria o pojemności 3.400mAh, która oferuje szybkie ładowanie. Zaimplementowany tu system to Android 8.1 z autorską nakładką Funtouch OS w wersji 4.5

Foto&Wideo

Za fotki odpowiedzialne są dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12MPX ze światłem f/1.8 i szerokokątny, 13 MPX ze światłem f/2.4, a za przednie zdjęcia posłuży nam 12 MPX kamera ze światłem f/2.0. Wszystkie aparaty są na starcie zaopatrzone w tryb portretowy.

„Kasa na ladę”

Ile przyjdzie nam zapłacić za nowość od chińskiego giganta? Otóż na rynku chińskim przyjdzie nam za niego zapłacić 3.500 juanów, tj. 510 dolarów. Kolory, w jakich możemy dostać X23 to: Phantom Purple, Phantom Red i Blue (wraz z Fashion Purple i Fashion Orange w specjalnej edycji Logo Phone, która ma mieć premierę oddzielnie). Wysyłka rozpocznie się od 14 września. Vivo nie wspomniało nic o tym, że telefon może wyruszyć poza Chiny.

Napisane przez Mateusz Szałkowski

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Shadow ot the Tomb Raider wymagania sprzętowe

Intel logo 123

Przecieki wydajności i9 9900K, i7 9700K oraz i5 9600K