w ,

Nowe ransomware zmusza ludzi do gry w PUBG aby odzyskać dane

Co to jest Ransomware

Ransomware to szkodliwe oprogramowanie, które blokuje dostęp do systemu komputerowego lub uniemożliwia odczyt zapisanych w nim danych. Żeby uzyskać dostęp, trzeba zapłacić okup. W ostatnim tygodniu ludzie z malwareHunterTeam wykryli nowe zagrożenie, które  zmusza ludzi do grania w PLAYERUNKNOWN’S Battlegrounds.

Działanie PUBG Ransomware

Kiedy komputer zostanie zainfekowany  PUBG Ransomware, to od razu rozpoczyna się proces szyfrowania plików i dodawania do nich rozszerzenia PUBG. Po zakończeniu,  użytkownik zostaje raczony obrazkiem dającym użytkownikowi dwie opcje odblokowania dostępu do plików. Można wpisać dość długi kod odblokowujący widoczny w oknie PUBG Ransomware, albo zagrać przez godzinę w grę PUBG. Zgodnie z obserwacjami wystarczy tylko kilka sekund działania i to nie samej gry a jakiegokolwiek procesu „TslGame.exe” i znów można normalnie używać komputera.

Przeskanuj komputer

Choć sam szkodnik nie jest zbyt przyjemny dla zainfekowanych, to mimo wszystko jest to już coraz rzadszy przypadek „żartobliwych” infekcji komputera, które realnie nie robią szczególnych szkód, a mają być jedynie żartem. Oczywiście nie można w takich wypadkach wykluczyć dodatkowych działań pod maską „śmieszkizmu”. Z tego powodu osoba  posiadająca  PUBG Ransomware  powinna dokładnie przeskanować komputer właściwym oprogramowaniem antywirusowym.

źródło:kitguru

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

olx logo

OLX wprowadza płatne ogłoszenia na Elektronikę

AMD Plane

Ryzen, Upadek :)