Firma ASRock pochwaliła się swoimi płytami głównymi dedykowanymi do podstawki AMD AM4. Zaznaczamy, że sa to oficjalne zdjęcia, a specyfikacje podajemy w oparciu o nich. Pamiętajmy, że z pewnością pojawi się jeszcze sporo więcej płyt tego producenta na tą podstawkę.

ASRock X370 Fatal1ty Professional Gaming

Płyta wielkości ATX z trzema slotami PCI-E 3.0 x16 oraz dwoma slotami PCI-E x1. Ze zdjęcia wynika, że trzeci port PCI-E 3.0 x16, będzie działał z prędkością x4. Można również zaobserwować mocno rozbudowaną sekcje zasilenia. Możemy spodziewać się wysokiej jakości dźwięku dzięki Sound Blaster Cinema 3 – spodziewamy się chipu ALC1220 (nieco lepszy i nowszy od ALC1150). Płyta ponadto posiada cztery sloty na pamięć RAM DDR4 oraz kontroler sieci przewodowych o przepustowości aż 5Gb/s. Z racji posiadania licznych złącz PCI-E obsługa Nvidia SLI oraz AMD CrossFire nie jest żadnych zaskoczeniem. Płyta posiada dwa porty M.2

 

ASRock X370 Fatal1ty Gaming K4

Jest to tańsza wersja płyty, którą znajdziemy powyżej co widać na pierwszy rzut oka. Najbardziej wrzuca się w oczy mniej rozbudowana sekcja zasilania oraz dwa porty PCI-E 3.0 x16, zamiast trzech jak w droższym modelu ASRocka. Powinniśmy otrzymać identyczny układ audio co w droższej płycie czyli ALC1220. Prawdopodobnie trafi tutaj też kontroler sieci przewodowych o przeputowości 1Gb/s. Na laminacie znajdziemy jeszcze dwa złącza M.2 oraz 4 miejsca na pamięć RAM DDR4. Tak jak w ASRock X370 Fatal1ty Professional Gaming tak i tutaj znajdziemy obsługę technologii Nvidia SLI oraz AMD CrossFire.

 

ASRock X370 Killer SLI

Laminat ASRock X370 Killer SLI wydaje się być identyczny jak w modelu Fatal1ty Gaming K4. Rzuca się w oczy natomiast inna kolorystyka oraz inny wygląd mniej znaczących elementów np. radiator na chipsecie X370. Subiektywnie mówiąc, ta płyta jest dla mnie najbardziej atrakcyjna wśród do tej pory pokazanych modeli.

 

ASRock X370 Taichi

ASRock X370 Taichi to płyta, której laminat wygląda jak w modelu X370 Fatal1ty Professional Gaming, ale z opakowania zniknął zapis informujący o kontrolerze sieci bezprzewodowych 5Gb/s, więc możemy się spodziewać układu z przepustowością 1Gb/s.

 

Źródło: VideoCardz

Pasjonat elektroniki, realizator dźwięku, montażysta filmowy, fotograf… Interesuje się po prostu wszystkim.