w ,

Nowe karty graficzne spod znaku ASRocka!

ASRock powiększa swoją rodzinę kart graficznych. Firma postanowiła włączyć do oferty kolejne dwa modele spod znaku AMD, konkretnie są to RX Vega 56 8 GB oraz 64 GB. Korporacja znana z produkcji płyt głównych jest nowym graczem na rynku kart graficznych, ale nie oznacza to powolnego podboju nowych lądów. Szczególnie, gdy układy oparte o rx’y z serii 500 nie zostały źle przyjęte przez konsumentów.

Najnowsze karty graficzne ASRocka z serii Phantom Gaming X są kopiami modeli referencyjnych. Oznacza to, iż tak samo jak one bazują na chłodzeniu turbiną, tak zwanym „blowerem”, a pcb zastosowane w obu modelach nie zostało w żaden sposób zmienione.

Nie trzeba mówić, że na ten moment Vega z oznaczeniem 64 jest flagowym modelem „czerwonych”. Oferuje 4096 procesory strumieniowe, 64 ROP’y, a sam rdzeń taktowany jest zegarem 1247 MHz bazowo, gdzie w trybie boost jest w stanie osiągnąć taktowanie na poziomie 1546 MHz. Pamięci w niej zastosowane noszą nazwę HBM2 i są taktowane zegarem 953 MHz komunikując się ze sobą na 2048 bitowym interfejsie. Natomiast do poprawnego działania karty będziemy musieli podpiąć dwie wtyczki po osiem pin.

Vega o niższym numerze prezentuje sobą trochę niższy poziom wydajnościowy względem starszej siostry. Konkretniej znajdziemy tu rdzeń taktowany zegarem 1156 MHz, który w trybie boost dojdzie do 1471 MHz. Tak samo jak w poprzednim modelu znajdziemy tu HBM2, ale o niższym taktowaniu, bo tylko 800 MHz komunikujące się na 2048 bitowej szynie. Do prawidłowego jej działania będziemy potrzebować takiej samej ilości wtyczek PCI.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

intellogo

Dziewiąta generacja Intela: Bez sensacji

Nvidia logo

Ceny kart graficznych pójdą w dół.