w ,

Nowe karty graficzne Nvidii

Wielkie oczekiwanie

Nvidia już wkrótce może zapowiedzieć nową generację kart graficznych. Problem w tym, że ciężko cokolwiek o niej powiedzieć. Nawet nazwa nie jest zbyt pewna.

Ostatnia generacja kart graficznych Nvidii pojawiła się blisko 2 lata temu. Dobra, GTX 1080Ti oraz GTX 1070Ti to już 2017rok, ale to nadal modele będące rodziną Pascal. Wielu czeka na nową generację GPU, bo zawsze może być wydajniej ale przykładowo półka do 1000 zł potrzebuje sporego skoku. W ubiegłym roku tak na prawdę pojawiła się nowa generacja kart – Volta, która nie nadaje się do gier, tylko do maszyn obliczeniowych. Taka premiera sugerowała rychłe pojawienie się konsumenckich wersji kart, na które czekamy już od ponad pół roku.

Plotki, ploteczki

Jedna z nielicznych prawdziwych informacji, jakie udało się zdobyć o nowych produktach zielonych, to rezygnacja z HBM2 na rzecz GDDR6, czyli nowej całkiem szybkiej, ale i taniej pamięci. Mniej więcej wraz z informacjami o GDDR6 pojawiły się przecieki sugerujące, że konsumencka Volta będzie nazywać się Ampere bo duże zmiany w budowie rdzenia i lepiej zmienić nazwę. Twórca i ma prawo, tyle, że Nvidia całkowicie milczy o kolejnych konsumenckich kartach. Inaczej, przecieki o Ampere były czystymi przeciekami, do których zieloni nigdy się nie odnieśli, przez co wszystkim ta plotka weszła za mocno.

Nazewnictwo kolejnej generacji GPU zielonych zbliża się powoli do bycia meme. Karuzela śmiechu ruszyła dzięki Reutersowi, (największa agencja prasowa czy coś), który opublikował na swojej stronie informację, że kolejną generacją Nvidii będzie Turing, co oficjalnie ma zostać potwierdzone już za miesiąc. Elementem humorystycznym jest rozwodzenie się portali nad znaczeniem tej zapowiedzi. Niektórzy mocno popłynęli wysnuwając mocno tezę, że pojawią się jednocześnie dwie rodziny kart graficznych, albo że Turingi będą tylko do koparek.

A tak całkiem poważnie. Nazwa kart nie ma znaczenia, zamiast rozpisywać się w niesłychanych teoriach wolę zaczekać na bardziej oficjalne informacje.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

GTX 1660 Ti – znamy specyfikację!

Ryze vega logo

AMD Ryzen APU – czy warto